Хіти тижня. Якби не це: Портников пояснив, що утримує Путіна від "великої війни"

"Якби ЄС не було, Кремлю було б набагато простіше укладати кулуарні угоди і формувати власну зону впливу", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Багатьом може здатися дивним, що після візитів російського президента Володимира Путіна до Австрії - і офіційної поїздки, і безглуздого вояжу на весілля міністра закордонних справ цієї країни - федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц говорить в Києві про російську агресію і необхідність продовження санкцій проти Кремля.

Це дивує не тільки українців, це ще більше дивує росіян - і пропагандистів, і громадян, які одурманені брехливою пропагандою свого телебачення. Як же це так? Австрія, ніби дружня країна! Так тепло посміхалися російському правителю, слухали козацький хор! А потім - знову санкції! Ну чому?

А тому, що механізм Європейського Союзу все ще працює і країни-учасниці цього об'єднання просто змушені відповідально підходити до його рішень. Може бути внутрішньополітична дискусія. Можуть висловлюватися сумніви в доцільності санкцій і у їхній результативності. Але коли справа доходить до публічних рішень і оцінок - тоді європейська єдність дотримується.

Поводитися інакше можуть дозволити собі тільки відверті маргінали або політики, які все ще не займають найвищих посад у своїх країнах. Наприклад, про безглуздість санкцій і російський статус окупованого Криму вголос говорить лідер італійської Ліги, віце-прем'єр і міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні. Але у мене мало сумнівів у тому, що якщо Сальвіні стане не віце-прем'єром, а прем'єр-міністром Італії, він швидко заговорить інакше.

Саме тому Володимир Путін є цілком логічним у своїй ненависті до об'єднаної Європи, у своєму бажанні знищити Європейський Союз, поставити під сумнів європейську і євроатлантичну солідарність. Якби ЄС не було, Кремлю було б набагато простіше укладати кулуарні угоди і формувати власну зону впливу.

Сильна Європа - та ще й разом з Україною - ставить Росію перед простим вибором. Це або вибір на користь європейських цінностей, демократії і поваги до суверенітету сусідів, або перетворення на політичний і економічний придаток Китаю. Власне, саме це перетворення ми і спостерігаємо останніми роками. І Путін намагається йому протистояти не за допомогою реформ і демократизації Росії, а за допомогою підриву європейської єдності".

Джерело: Еспресо.ТV

Зеленський завершив свій візит до Туреччини: Куди президент зараз прямує

четвер, 15 травень 2025, 20:19

Президент України Володимир Зеленський завершив свій візит до Туреччини та прямує до Албанії. Про це повідомляє KyivPost, передають Патріоти України. Під час пресконференції із журналістами президент заявив, що вирішив відправити українську делегацію н...

Більше ніж в Польщі: Литва планує наступного року витрачати понад 5% ВВП на оборону

четвер, 15 травень 2025, 19:10

У 2026 році Литва має намір стати першою країною-членом НАТО, оборонні видатки якої перевищать 5% від ВВП. Про це заявив в Анталії міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, передає "Укрінформ", передають Патріоти України. . "Для Литви є три прі...