Хіти тижня. Кадиров розповів, як "розводив" повсталих інгушів

Візит в Інгушетію до старійшини Мухажира Нальгієва глава Чечні Рамзан Кадиров здійснив незабаром після своєї заяви, що організатори мітингу про належність переданої його республіці території можуть не піти "своїми ногами".

Глава Чечні Рамзан Кадиров повідомив у мережі "ВКонтакте", що ввечері 19 жовтня їздив у село Сурхахі в Інгушетії до старійшини Мухажира Нальгієва, який у своїх публічних виступах "допустив нешанобливі висловлювання" на адресу Кадирова, передають Патріоти України.

"Я запропонував пояснити причини і підстави таких дій, і чому він так говорив про мене. Мухажир пояснив, що зробив це, сприйнявши мій виступ як критичний на адресу інгуського народу і його релігійних діячів. Я сказав, що ніколи не говорив зневажливо про інгуський народ і його духовних лідерів, не дозволяв цього й іншим за моєї присутності. Я говорив у своєму виступі, про який згадав Мухажир, про [активіста] Ахмеда Погорова і таких, як він, кому немає діла до землі і земельного питання, хто дбає про політичні та провокаційні інтереси, прагне посіяти розбрат між нашими народами", – написав глава Чечні.

Кадиров розповів, що старійшина назвав його дії вчинком справжнього чоловіка і попросив вибачення в нього. "Я, зі свого боку, заради Аллаха пробачив Мухажиру все, що було, і як мусульманин теж попросив вибачення, якщо в його душі є на мене образа. Ми обнялися і розійшлися, підводячи риску під розмовами на цю тему", – зазначив глава Чечні.

За словами Кадирова, він також зайшов у Сурхахі в мечеть і поспілкувався з місцевими жителями, які прийшли дізнатися мету його візиту і почути його думку щодо кордону між республіками.

Глава Чечні не уточнив, як саме його назвав старійшина. За інформацією журналістів – "пастухом". Нальгієв сказав так на акції протесту проти договору про кордон між Чечнею та Інгушетією.

26 вересня лідери Чечні та Інгушетії Кадиров і Юнус-Бек Євкуров підписали угоду про кордон між республіками. Чечні перейшли частина Надтеречного району Інгушетії і гірничо-лісиста місцевість, а Інгушетії – територія на кордоні з Малгобекським районом. Підписання документа спровокувало масові акції протесту в Магасі, столиці Інгушетії. До 4 жовтня біля інгуського парламенту зібралося понад 6 тис. осіб. Вони вимагали, щоб питання про кордон вирішували на референдумі. Кадиров пригрозив Інгушетії війною, якщо кордон між республіками не буде визнано. Стосовно організаторів мітингів в Інгушетії відкрили кримінальні справи. 16 жовтня угода про встановлення адміністративного кордону між Чечнею та Інгушетією набула чинності. 17 жовтня Кадиров написав на своїй сторінці у "ВКонтакте", що "чеченці були, є і залишаться братами інгушів, незважаючи на старанність окремих осіб". На нараді Кадиров запропонував спробувати організувати мітинг на чеченській території. "Якщо прийдете, називаючи себе чоловіками, зі словами "це моя територія", якщо вони звідти підуть своїми ногами – тоді я той, ким ви мене обзиваєте. Присягаюся!" – заявив глава Чечні.

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...

Ще одну людину шукають під завалами: На місці російського удару в Запоріжжі виявили тіло загиблого (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:10

Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...