Хіти тижня. Кліматична зброя Кремля: Що відомо про унікальний російсько-китайський проект

Росія і Китай працюють над спільним проектом іонізації атмосфери Землі і вже провели експерименти.

"Сура" в Росії

Як ідеться в статті газети South China Morning Post, цю суперечливу технологію можна застосовувати у військових цілях, передають Патріоти України.

Уточнюється, що обидві країни провели як мінімум п'ять експериментів із нагрівання верхньої частини повітряної оболонки на висоті 500 кілометрів за допомогою багатофункціонального радіокомплексу "Сура", призначеного для вивчення іоносфери — оболонки з високою щільністю вільних електронів.

Тест 7 червня викликав електромагнітні збурення, які зачепили площу в 126 тисяч квадратних кілометрів. Через п'ять днів учені провели експеримент, домігшись збільшення температури іонізованого газу більш ніж на сто градусів Цельсія.

Обурення в іоносфері були зареєстровані науково-дослідним супутником Zhangheng-1, призначеним для моніторингу електромагнітних полів і хвиль в атмосфері. Уточнюється, що навіть слабкий пучок радіовипромінювання може викликати помітні збурювання. Подібне явище може спостерігатися перед землетрусами, що робить Zhangheng-1 придатним для передбачення стихійних лих.

За даними видання, збурення в іоносфері можуть порушувати супутниковий зв'язок потенційного противника. Китай будує аналог російської "Сури" й американського HAARP, який зможе іонізувати атмосферу над Південно-Китайським морем.

"Таке міжнародне співробітництво дуже рідко зустрічається в Китаї", – сказав професор Го Лісінь, декан школи фізики й оптоелектроніки в Університеті Xidian у Сіані.

Уточнюється, що "Сура" вважається першою в світі великомасштабною спорудою, побудованою в 1981 році. Вона дозволила радянським вченим маніпулювати небом як інструментом для військових операцій.

Збиває навіть балістичні ракети: Що відомо про Aster 30, які Франція передає Україні

четвер, 25 квітень 2024, 2:35

До нового пакета військової допомоги Україні від Франції мають увійти зенітні керовані ракети Aster 30, які використовують для систем протиповітряної оборони Mamba SAMP-T. Ці комплекси здатні боротися як з авіацією, так і з крилатими та протирадіолокац...