Хіти тижня. Корені проблеми, або Як Московський патріарх прокляв книжки українською мовою

1693 року московський патріарх Адріан піддав анафемі всі книжки Києво-Печерської лаври, які друкували українською.

1416 року Московський митрополит Фотій і собор російських єпископів піддали анафемі митрополита Київського Григорія Цамблака. Московська церква не визнавала Київської митрополії у Великому князівстві Литовському і вважала лише себе її правонаступницею. Митрополита звинуватили в привласненні духовної влади, передають Патріоти України.

Українські єпископи та Константинополь проігнорували це прокляття. 1458-го київського митрополита Григорія Болгарина висвятив Константинопольський патріарх Григорій Мамма. Московський патріарх Іона обряду не визнав й оголосив йому анафему.

1690 року собор під проводом патріарха Московського Іоакима оголосив анафему так званій "хлібопоклонницькій єресі". Ідеться про твердження, що хліб і вино стають тілом і кров'ю Христа. Разом із католиками цього дотримувалися й українські православні.

Тоді ж заборонили читати твори українців Петра Могили, Кирила Ставровецького, Симеона Полоцького, Луки Барановича. В Україні та низці православних країн анафему не визнали. Через це наступний московський патріарх Адріан за три роки піддав анафемі всі книжки Києво-Печерської лаври, які друкували українською.

Джерело: Gazeta.ua

Мав російську медаль та військовий квиток: У Києві спіймали учасника "самооборони Криму" (фото)

вівторок, 4 серпень 2020, 20:16

Під час обшуків за місцем проживання та роботи фігуранта правоохоронці виявили докази протиправної діяльності. "За попередніми даними слідства, у 2014 році фігурант приєднався до угруповання так званої "Самооборони Криму". Перебуваючи зі зброєю на блок...

"Ядерний гриб" піднявся над Бейрутом: У порту столиці Лівану прогриміли два потужні вибухи, пошкоджено десятки будівель, чимало жертв (відео)

вівторок, 4 серпень 2020, 20:09

За першими повідомленнями йдеться про вибух чи то судна, чи складу з піротехнікою. Можливо йдеться про нелегальний військовий вантаж, котрий маскувався під більш безпечний. Постраждало декілька дипломатичних місій, в тому числі Російської Федерації. У ...