Хіти тижня. Корені проблеми, або Як Московський патріарх прокляв книжки українською мовою

1693 року московський патріарх Адріан піддав анафемі всі книжки Києво-Печерської лаври, які друкували українською.

1416 року Московський митрополит Фотій і собор російських єпископів піддали анафемі митрополита Київського Григорія Цамблака. Московська церква не визнавала Київської митрополії у Великому князівстві Литовському і вважала лише себе її правонаступницею. Митрополита звинуватили в привласненні духовної влади, передають Патріоти України.

Українські єпископи та Константинополь проігнорували це прокляття. 1458-го київського митрополита Григорія Болгарина висвятив Константинопольський патріарх Григорій Мамма. Московський патріарх Іона обряду не визнав й оголосив йому анафему.

1690 року собор під проводом патріарха Московського Іоакима оголосив анафему так званій "хлібопоклонницькій єресі". Ідеться про твердження, що хліб і вино стають тілом і кров'ю Христа. Разом із католиками цього дотримувалися й українські православні.

Тоді ж заборонили читати твори українців Петра Могили, Кирила Ставровецького, Симеона Полоцького, Луки Барановича. В Україні та низці православних країн анафему не визнали. Через це наступний московський патріарх Адріан за три роки піддав анафемі всі книжки Києво-Печерської лаври, які друкували українською.

Джерело: Gazeta.ua

"Корабельна сосна" пролітає?: Оголошені результати екзит-полу на виборах у Миколаєві

понеділок, 26 жовтень 2020, 0:30

За результатами опублікуванного 25 жовтня екзитполу на виборах у Миколаєві лідирує чинний глава міськради Олександр Сєнкевич. Про це свідчать дані екзитполу на замовлення телеканалу "Україна 24" і програми "Свобода слова Савіка Шустера", повідомляють П...

"Опитування Зеленського": Результати екзит-полу групи "Рейтинг"

понеділок, 26 жовтень 2020, 0:21

Соціологічна група Рейтинг озвучила екзит-пол щодо опитування президента Володимира Зеленського, який проводили в день місцевих виборів. Про це повідомляється в ефірі програми "Ніч виборів" з Савіком Шустером, інформують Патріоти України. Респонденти в...