Хіти тижня. "Москітний флот": Генерал розповів, як Україна може поставити на місце РФ на морі

У гібридній війні, яку Росія веде проти України, країна вистоїть і переможе тільки за рахунок колективної безпеки, вважає командувач ВМС.

Ігор Воронченко

Для захисту території та стримування агресії Росії на морі Україні в найкоротші терміни потрібно сформувати "москітний" (що складається з малих і маневрених кораблів, - ред.) флот. Про це розповів командувач ВМС Ігор Воронченко, який кілька днів був з робочим візитом в США, передають Патріоти України з посиланням на Голос Америки.
"Як можна швидше побудувати "москітний" компонент корабельного складу, який міг би оперативно реагувати на всі ці події і мав би достатній бойовий потенціал", - сказав він.
За словами Воронченка, на цьому шляху розвитку "є деякі проблеми", які вже обговорило військово-політичне керівництво, в тому числі з міжнародними союзниками і партнерами. "На жаль, кораблі більшого класу - корвети і фрегати - будуються і передаються флоту не один рік. Це довгострокова перспектива", - уточнив він.
Воронченко відмовився коментувати, які саме домовленості були досягнуті у Вашингтоні, пославшись на засекреченість цих даних, але підкреслив - він "дуже задоволений" результатами робочої поїздки.

"Обмеження терористичного впливу рф": Парламент Литви закликає почати повну міжнародну ізоляцію Росії

середа, 22 березень 2023, 6:06

Сейм Литовської Республіки у вівторок ухвалив резолюцію "Про обмеження терористичного впливу Росії", в якій закликав держави-партнери підготувати кроки для "повної міжнародної ізоляції" РФ. . У документі литовські парламентарі закликають Європейський ...

Росія ставиться до українських дітей як до "військових трофеїв". Навіть пишається нашим звинуваченням, - прокурор МКС

вівторок, 21 березень 2023, 23:15

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вважає, що Росія поводиться з дітьми як з військовими трофеями, передають Патріоти України. "Ви повинні доглядати за ними (за дітьми - ред.). Якщо вони не в безпеці, ви переміщуєте їх в безпечну частин...