"Втім, одразу після російської агресивної реакції в Азовському морі Білий дім повідомив, що зустріч може і не відбутися", - пише у своєму блозі політконсультант, президент Фонду національних стратегій Тарас Березовець, передають Патріоти України.
"У Кремлі це сприйняли як елемент дипломатичної гри. Тим більше, що відразу після цього з Вашингтону надійшла обнадійлива для Путіна новина – адміністрація Трампа готує порядок денний перемовин з російським президентом. Перша реакція Трампа на агресивні дії Росії у Керченській протоці підсилювала позитивні очікування. Американський лідер обмежився констатацією, що криза на Азові викликала у нього занепокоєння. Ритуальні дипломатичні слова, не більше.
Те, що для Трампа була небажана будь-яка згадка у контексті Путіна, враховуючи загальне негативне тло по відношенню до Росії в американському істеблішменті, яке посилилося після їхньої зустрічі у Гельсінкі, росіян не турбувало. А даремно. Напередодні і після гельсінського рандеву, яке багато хто у США назвав державною зрадою, Трамп не особливо переймався критикою навіть з боку членів його партії.
Насправді Путін з Трампом мають дуже багато пунктів для обговорення. Як прийнято у зовнішній політиці Америки, Держдепартамент і радники прописують президенту всі необхідні тези. Втім, чи озвучить він їх – завжди лишається під великим питанням. Трамп мало дотримується того, що йому пишуть найближчі помічники – навіть Джон Болтон, радник з питань національної безпеки. Свого часу у Білому домі вже траплялися витоки інформації: працівники адміністрації Трампа були дуже незадоволені тим, що в Гельсінкі він порушив дипломатичний протокол і не озвучив те, що підготували у Держдепі та Раді національної безпеки.
В Гельсінкі Трамп фактично мав свій порядок денний, а тому що він планував обговорити з Путіним не знав ніхто. Парадокс в тому, що не знав цього і сам Трамп. На жаль, у публічному спілкуванні він допускає дуже багато імпровізації, чого не дозволяв собі жоден президент в історії.
І тому новина, яку Трамп за звичною для нього традицією повідомив у себе на Twitter, скасувавши зустріч з Путіним, пролунала як грім серед ясного неба. Принаймні, перша реакція прес-секретаря російського президента Дмітрія Пєскова показала, що Кремль опинився у стані шоку. Так публічно висікти Путіна, поставивши подальші переговори у залежність від рішення повернути українських моряків та військові кораблі собі в світі не дозволяє ніхто.
Проте у США не всі вірять в те, що головною причиною відмови від переговорів з Путіним стала сама Азовська криза. Колишній американський посол в Росії Майкл Макфол вже піддав сумніву цю версію, написавши твіт: «Трамп скасував зустріч із Путіним через російську атаку на Україну чи через свідчення Коена?».
Макфол прямо натякає на те, що в той же день, коли Трамп відмінив рандеву з Путіним, його колишній адвокат Майкл Коен визнав себе винним у хибних свідченнях в Конгресі. Ці свідчення стосуються проекту будівництва Trump Tower у Москві. Проект згорнули у червні 2016-го, коли Трамп уже був єдиним кандидатом від республіканців на посаду президента. Раніше Коен свідчив, що це сталося у січні 2016-го. Іншими словами, Трампу було вигідно якнайшвидше нівелювати цю скандальну заяву.
Врешті, якими би не були причини рішення Трампа не зустрічатися з Путіним, для України це прекрасна новина.
Справа в тому, що останнім часом американці перейшли від дипломатичних заяв – останні вочевидь не діють сьогодні на Путіна, та сприймаються в розумінні росіян як «сотрясание воздуха» – у виключно практичну площину. Я спілкувався з кількома американськими і канадськими дипломатами, і зараз вони опрацьовують реальний механізм відключення Росії від системи міжнародних розрахунків SWIFT, а також впровадження ембарго на постачання російської нафти. Інша річ, що озвучувати публічно нічого не будуть, але більш ніж точно по лінії Держдепартаменту дадуть росіянам попереджувальний сигнал.
В Конгресі зараз висять законопроекти щодо нових антиросійських санкцій, і від своїх американських джерел я знаю, що тепер справи підуть швидше. Зараз активізуються сенатори, конгресмени, і процедура розгляду нових персональних списків росіян буде максимально пришвидшена."
Під час аналізу понад 60 італійських підручників з географії для 7 класу, виданих у 2010-2024 роках, було зафіксовано серйозні спотворення інформації про Україну. Про це у проєкті громадської ініціативи «Голка» «Мости України» розповіла віцепрезидентка...
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направив до суду клопотання про зміну запобіжного заходу колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову. Про це повідомляє пресслужба САП, передають Патріоти України. Зокрема прокурор ...