
Світова спільнота має об'єднатися, щоб мінімізувати вплив кібератак на життя цивільних осіб. Про це 19 лютого генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив в Лісабонському університеті, повідомило "Радіо Свобода", повідомляють Патріоти України.
"Наступна війна почнеться з масової кібератаки з метою знищення військового потенціалу і паралічу базової інфраструктури, такої як електричні мережі", – спрогнозував він.
За словами генсека, епізоди кібервійни між державами світ спостерігає вже сьогодні.
Гутерріш запропонував створити в ООН платформу, на базі якої вчені, посадовці та інші особи могли б розробити правила для більш гуманного врегулювання будь-якого конфлікту, пов'язаного з інформаційними технологіями.
Генсек ООН зробив відповідні заяви після того, як США, Великобританія та Австралія звинуватили Росію в застосуванні вірусу NotPetya в червні 2017 року. Тоді кібератака порушила діяльність компаній та служб в Україні й у всьому світі. Москва відкинула підозри, назвавши їх безпідставними.
Угорщина стала єдиною з 27 країною Євросоюзу, яка заблокувала важливий процедурний крок для подальшого просування заявок України й Молдови на членство у блоці. У вівторок, 23 червня 2026 року, у Брюсселі уряд Угорщини відклав погодження спільного європ...
У російському інформаційному просторі почали з'являтися сценарії можливої ізоляції окупованого Криму. Один із воєнних блогерів, якого пов'язують із Міністерством оборони РФ, опублікував схему під назвою «Кримський міст як кінцева мета блокади Криму». П...