Кремль, почавши агресію в Україні, переоцінив свої можливості і недооцінив здатність країн Заходу протистояти політиці Російської Федерації. У той же час Росія не готова відмовлятися від своєї зовнішньополітичної стратегії.

Про це пише російський політичний аналітик Валерій Соловей в The National Interest, передають
Патріоти України.
Повертаючись до подій листопада 2013 року, коли в Україні після відмови колишнього президента Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС почався євромайдан, аналітик стверджує, що Росія побачила в протестних акціях «руку Держдепу». Тобто, спробу США дистанціювати Київ від Москви, яка вважала Україну «своєю».
Вважаючи адміністрацію тодішнього президента Америки Барака Обами і його особисто слабкими, російський президент зважився на захоплення частини української території. Як стверджує Валерій Соловей, аналогічне ставлення у Путіна було і до Європи. У Москві вважали, що європейський бізнес, який співпрацює з Росією, буде триматися за вигідні контракти, а влади країн ЄС - повільно реагувати на те, що відбувається, не бажаючи сваритися з РФ. «Россия подождет, пока Западу не надоест Украина и их санкции, и победит», - пише аналітик. На його думку, Росія розраховувала, що створення нервозної атмосфери і атаки на демократичні інститути примусили б європейські країни сісти за стіл переговорів.
Також для цих цілей - тиску на міжнародне співтовариство - годилася і ситуація в Сирії. «Россия согласилась бы уйти из Сирии, если бы страны Запада признали новый геополитический статус-кво в Европе», - пише Валерій Соловей, характеризуючи зовнішньополітичну лінію Кремля останніх років.
Однак, за його словами, російська влада недооцінили здатність Заходу протистояти Кремлю і переоцінили свої власні сили. У той же час він переконаний, що російська влада навряд чи відмовляться від своєї стратегії. «Руководство намерено придерживаться политики стратегического терпения и настойчивости и ждать, когда откроется новое окно возможностей для достижения своих целей», - резюмує політичний аналітик.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 10.05.25 орієнтовно склали:
Верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Кая Каллас 9 травня у Львові заявила, що Європейський Союз має альтернативні сценарії на випадок, якщо Угорщина не зніме вето на початок переговорів про вступ України, передають Патріоти ...