Хіти тижня. На Заході розповіли, як готувалися до нападу Путіна на Україну

Український уряд і ряд західних експертів в 2014 році знали про те, що якщо Угода про асоціацію з ЄС буде підписана, Кремль почне атаку на Україну.

Стівен Бланк

Про це розповів "Апострофу" експерт Американської ради із зовнішньої політики (AFPC) Стівен Бланк, передають Патріоти України.

Відповідаючи на питання про те, чи була для нього несподіванкою окупація Криму та війна в Україні, він заявив, що про майбутню атаку знали багато, але в США це не було думкою більшості.

"Наш офіс багато працює з українським урядом та суспільством. У жовтні 2013 року ми зустрічалися з представниками Верховної Ради. У той час ще обговорювали Угоду про асоціацію з ЄС. Тоді я сказав людям, що хотів би підписання угоди, але Росія нападе, якщо її підписати. І мені сказали, що так думають і в уряді. Інакше кажучи, Путін сказав Януковичу: "Якщо ви підпишете цю угоду, ми нападемо", - говорить Бланк.

"Тому я зовсім не був здивований. Я здивований, що були здивовані уряд США і інші. Однак це наслідок поганої політики і поганої розвідки", - додає експерт.

Опублікував: Олег Устименко

Однак вибачатися не стали: Угорський уряд "повернув" Україні Крим

неділя, 4 червень 2023, 20:41

У неділю, 4 червня, уряд Угорщини видалив скандальний ролик про війну в Україні, на якому окупований Крим не є частиною української території. Натомість на Youtube-каналі угорського уряду з’явилося нове відео із правильною картою, передають Патріоти Ук...

"Противника розбили, він відійшов": Міноборони РФ зробило заяву щодо боїв на Бєлгородщині

неділя, 4 червень 2023, 19:43

Міноборони Росії поширило заяву щодо ситуації у Новій Таволжанці, що на Білгородщині. Раніше російські Telegram-канали публікували відео вуличних боїв у цьому населеному пункті, передають Патріоти України. «4 червня підрозділами прикриття виявлено спро...