Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров бурхливо відреагував на запитання українського журналіста Романа Цимбалюка про звільнення полонених моряків ВМСУ і вибухнув гучними звинуваченнями на адресу України, передають Патріоти України.
Їх він озвучив під час підсумкової прес-конференції про результати роботи за рік 16 січня. Зокрема Лавров заявив, що українська влада нібито готувалася до знищення росіян у Криму перед його анексією, у зв'язку з чим Росія і захопила його. "Антиконституційний переворот, до влади прийшли націоналісти, почали вимагати знищення росіян у Криму, як Ярош! Це неадекватно!" — висловився глава МЗС РФ.
Крім того, Лавров озвучив розчарування тим, що президент України Петро Порошенко не виправдав очікувань Кремля, не пішовши окупантам на поступки у війні на Донбасі. Він наголосив, що не вважає главу української держави "президентом миру".
"Виконуйте свою Конституцію і власні зобов'язання за конвенціями, які підписали", — обурено звернувся він до української влади. Окремо Лавров зупинився на вигаданому утиску російської мови в Україні. Так, він заявив, що закони про мову і про освіту в Україні нібито порушують її власну Конституцію.
На запитання про моряків, захоплених Росією в Чорному морі, Лавров відповів наприкінці, проте вельми ухильно. Зокрема він прокоментував ситуацію загалом, не зачіпаючи теми інциденту біля Керченської протоки.
"Що стосується обміну, була досягнута домовленість, узгоджені списки. Але в день обміну, коли людей привезли, українська сторона сказала, що 23 людини не будуть передані. Україна чергову обіцянку не виконала. Зараз ми підтримуємо процеси з обміну полоненими всіх на всіх. Але конструктивності особливої з боку України ми не спостерігаємо", — висловився глава МЗС країни-агресора.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...