Хіти тижня. ​Не підведіть, святі отці: Архієреї почали знайомитися з проектом Статуту Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні

Аби суперечки про те, чи не забагато влади віддається Константинополю не призвели до того, що де-факто буде торжествувати Москва. А такі підстави є. Отже, дай Боже мудрості твоїм пастирям.

З дня на день під патронатом Вселенського патріархату має відкритись об’єднавчий собор, котрий покликаний прийняти історичне рішення. І у Києві розпочався розгляд підготовленого Синодом Вселенського Патріархату проекту Статуту Православної церкви в Україні, повідомляють Патріоти України з посиланням на Vlasti.net. Представникам ЗМІ вдалося безпосередньо побачити цей доленосний документ.

Проекту Статуту був схвалений на Синоді Константинопольського патріархату 27-29 листопада в присутності радника Президента України Ростислава Павленка. За словами професора університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі, архімандрита Кирила Говоруна це "все ще не Томос", але, в певному сенсі, більш важливий документ.

"Томос - це кількість помісності, а статут - її якість. Константинополь почав з якості. Саме з цього повинні були починати самі українці, але якось захопилися кількісними параметрами. Так як в конструюванні нової Церкви ті, від кого це залежало, більше тягнули ковдру на себе, Фанар вирішив взяти процес у свої руки і правильно поставив пріоритети", - пояснював значення рішень Вселенського Патріахату від 29 листопада архімандрит Кирило.

Журналістам вдалося ознайомитися з попередньою версією документа і першими його оцінками з боку учасників майбутнього Об'єднавчого Собору. Найбільші сумніви у ієрархів викликає те, що пропонований статут зроблений по абсолютно чужим для них лекалам, скаржаться деякі.

Як відомо, з Константинополя помісна українська церква буде отримувати і святе миро, яке використовується при прийомі нових членів. Але цим повноваження Вселенського Патріархату щодо помісної української церкви, швидше за все, не обмежаться.

У першому пункті проекту Статуту говориться, що Православна церква в Україні з'єднана з усіма іншими автокефальними церквами саме через Константинопольську Матір-Церкву.

У третьому пункті українську церкву позбавляють права опікуватися православних українців в діаспорі (принцип помісності в тому і полягає).

Вносити нових святих у святці Православної церкви в Україні також пропонується виключно за рішенням Фанара.

У пункті 8.7. розділу Х передбачається втручання Церкви-Матері і в разі проблем з обранням Предстоятеля.

В цілому, згідно з проектом статуту, для вирішення важливих питань Православної Церкви в Україні наказано звертатися за сприянням до Вселенського Патріарха. До нього ж може звернутися будь-який архієрей для оскарження покарання, пов'язаного з позбавленням архієрейського сану, низложенням з кафедри або з забороною на здійснення богослужінь.

Дехто скаржиться, що заяви наших чиновників про те, що документи по автокефалії української церкви написані по загальновживаним стандартам, не зовсім відповідають дійсності. Наприклад, в статуті Православної церкви Чеських земель і Словаччини, 14-й в диптиху автокефальних церков, немає жодного з вищеназваних положень.

Крім того, як пояснював на своїй сторінці в Фейсбук екзарх Вселенського патріарха в Україні архієпископ Даниїл (Зелінський), "затверджений Синодом текст Статуту Автокефальної Православної Церкви України, очевидно, заснований на Томосі про Автокефалії". Таким чином, схоже, що згадані сумніви стосуватимуться і найголовнішого для Помісної української церкви документа.

У той же час, важливо нагадати, що Синодом Вселенського патріархату була прийнята лише попередня версія статуту, яка буде обговорюватися і коригуватися на Соборі ієрархів Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Полювання на «горця»: Бійці ЗСУ показали знищення вояка путіна , котрий продемонстрував дивовижну живучість під ударами українських дронів (відео)

субота, 23 листопад 2024, 23:25

Бійці ударної групи «Чорний лебідь» 225 штурмового батальйону витратили 13 скидів на російського штурмовика, який ніяк не хотів помирати. Відео влучань було оприлюднено 21 листопада на каналі групи, зазначають Патріоти України. . Хитрий та спритний ро...

Путін піде ва-банк? Експерт оцінив, чи дійсно Росія може вдарити по урядовому кварталу в Києві

субота, 23 листопад 2024, 22:40

Російська Федерація дійсно може завдати удару по урядовому кварталу Києва. Але це означатиме перехід реальних "червоних ліній". Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Ж...