Хіти тижня. Не спонтанне рішення, а сигнал: Портников розповів, чому Трамп "кинув" Путіна

"Рішення президента Сполучених Штатів Дональда Трампа відмовитися від зустрічі із російським колегою на саміті "великої двадцятки" продемонструвало, що у Вашингтоні ставляться до останнього конфлікту у Керченській протоці інакше, ніж багато хто з українських політиків і обивателів", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Протягом декількох днів ми чули і з екранів телебачення, і в парламенті, і на вулицях про те, що влада спеціально використовує не дуже значний епізод для запровадження воєнного стану, що не зрозуміло, чому це воєнний стан не запроваджувався під час "справжньої війни" у Криму і на Донбасі, а зараз, коли мова йде про захоплення декількох військових суден та їхніх екіпажів, потрібні були такі кардинальні заходи. Звичайно, це не виправдані дії! Звичайно, це спроба влади зірвати вибори!

Цікаво, що практично з тієї ж аргументацією, яка дослівно повторює висновки українських парламентарів і обивателів, виступив на форумі "Россия зовет!" президент Володимир Путін. Але главу російської держави можна зрозуміти. Путін побачив небезпеку зриву зустрічі з Трампом і зробив все, що міг, щоб мінімізувати ефект своєї витівки у Кримського мосту.

Українських політиків і обивателів зрозуміти важче. Не побачити відмінності у тактиці "гібридної війни" з її "ввічливими чоловічками" і "повстанням шахтарів" і прямим нападом російських військ на українських моряків можна або навмисне, або по дурості. І якщо я ще повірю в дурість звичайного громадянина, якому абсолютно все одно, є на агресорі погони чи ні, так в дурість українського політика, в дурість керівника цілої парламентської фракції я не повірю. Це була не дурість, це був прорахунок.

Я не фахівець з військово-технічних заходів, у мене немає доступу до даних розвідки. Але я точно знаю одне - якщо військовий стан був потрібний тільки для того, щоб зафіксувати факт прямої російської військової агресії, його необхідно було оголошувати. Політичні наслідки цього українського рішення вже є - і скасування зустрічі Трампа і Путіна саме через захоплення українських кораблів і моряків поки що є найсерйознішим з цих наслідків.

Можуть сказати, що Трамп міг би скасувати зустріч і без українського воєнного стану, навіщо воно йому? Але запровадження воєнного стану - це констатація напруженої ситуації. Якщо ми не вважаємо ситуацію напруженою, чому Трамп повинен так вважати?

Можуть сказати, що Трамп "просто" - за якимись своїми причинами - вирішив не наближатися до Путіна на близьку відстань. Я готовий погодитися з такою версією - ми не перший день спостерігаємо за Трампом. Але скасування зустрічі саме через події в Керченській протоці, принаймні, означає, що сам американський президент і його радники вважають цю ситуацію досить серйозним і правдоподібним приводом для ухвалення такого важливого рішення. Трамп - вважає, а українські політики й обивателі - не вважають. Вони рахують дні до виборів президента.

Я не можу віднести себе до великих шанувальників Дональда Трампа. Але я знаю одне. Якщо ваша оцінка ситуації повністю збігається з баченням Кремля і кардинально відрізняється від бачення Білого дому, значить, з вами щось не так".

Джерело: Еспресо.ТV

В Євросоюзі відреагували на удар міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 15:22

Європейський Союз бачив повідомлення про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети під час вранішньої атаки на Україну та наразі оцінює повну картину. Про це заявив речник Єврокомісії Петер Стано, повідомляють Патріоти України. "Очевидн...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 15:14

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...