Хіти тижня. Ніж у спину ФСБ та ефект бомби: Російська "Мата Харі", затримана у США, здасть всіх

Агентша Москви, котра через ліжка американських можновладців прокладала шлях до ліжка Трампа "зламалася" і виторговує собі щасливе життя пропонуючи натомість секрети, котрі ще більше зіпсують американо-російські стосунки

Марія Бутіна не хоче до старості сидіти у американській в'язниці

Лідер російського руху «Право на зброю» Марія Бутіна, заарештована в США за звинуваченням у роботі в якості іноземного агента без необхідної реєстрації, готова піти на угоду з прокуратурою, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg.

На слуханнях у федеральному суді у Вашингтоні як Бутіна, так і обвинувачення клопотали про відкладення розгляду на час, коли сторони узгодять умови угоди.

Тим часом на іншому засіданні, що пройшло в середу в суді федерального округу Колумбія, суддя Таня Чаткен відхилила скаргу Бутиної на повернення в одиночну камеру. Перші 67 днів після арешту росіянка містилася в одиночних камерах в’язниць Вашингтона і його передмістя Олександрії, штат Вірджинія. Потім росіянку перевели в загальну камеру. Однак 21 листопада Бутину знову ізолювали. Адвокат заарештованої Елфред Керрі заявляв, що ніяких об'єктивних підстав для цього не було, вказавши, що в загальній камері Бутіна не порушувала правил, і розцінив рішення тюремної адміністрації як спробу психологічного тиску. Однак його аргументи не подіяли.

29-річна Бутіна була затримана ФБР 15 липня нинішнього року в вашингтонської квартирі, де жила з політтехнологом Республіканської партії Полом Еріксоном. 18 липня її відправили до в'язниці. Росіянці загрожує термін до 15 років.

Як говориться в справі, Бутіна була спеціальної помічницею заступника голови Центробанку, колишнього члена Ради Федерації Олександра Торшина. З 2015-го по лютий 2017 року агентша за вказівкою Торшина налагоджувала контакти з організаціями, що мають вплив на американську політику. До 2016-го Бутіна бувала в США наїздами, а потім, в'їхавши по студентській візі, оселилася там.

Як Торшин, так і Бутіна - довічні члени американської Національної стрілецької асоціації. Звинувачення стверджує, що через цю організацію росіяни прагнули потрапити в оточення президента США Дональда Трампа. У 2016 році Еріксон намагався організувати зустріч Торшина і Бутини з Трампом на з'їзді НСА. В одному з вилучених ФБР листів Бутіна скаржилася, що їй доводиться терпіти Еріксона. Заявляється також, що як мінімум ще одному американцеві Бутіна пропонувала інтимний зв'язок, якщо той забезпечить їй місце в лобістської організації.

Повідомляється, що в числі контактів заарештованої були силовики з ФСБ. Також в справі є фотографія Бутиної з російським розвідником, котрий працювали в США під дипломатичним прикриттям. У березні нинішнього року цього розвідника вислали в рамках дипломатичної відповіді на отруєння в Британії Сергія Скрипаля.

Незабаром після арешту Бутиної ЗМІ повідомили, що вона і її шеф Торшин в квітні 2015 року зустрічалися з тодішніми заступник голови Мінфіну США з міжнародних справ Натаном Шитсу і заступником голови Федеральної резервної системи (американського центробанку) Стенлі Фішером. На переговорах з Фішером обговорювався стан російської економіки, а також діяльність Торшина, щойно призначеного заступником голови російського ЦБ, на новій посаді.

Допитують і кидають на підвал: Українці тікають від мобілізації у Придністров’я, а потрапляють до лап ФСБ

субота, 12 липень 2025, 23:40

Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...

Не все так просто: Захід окупантів у Дніпропетровську область посилить проблеми в армії РФ, - ISW

субота, 12 липень 2025, 23:25

Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...