Хіти тижня. Обмовка по Фрейду чи некомпетентність? - Медведчук, сам того не розуміючи, потролив московських попів

Віктор Медведчук – юрист зі стажем. Але ніде не проскакувала інформація про те, що він отримав богословську освіту і є фахівцем з канонічного права. Але в інтерв’ю 112-му Медведчук намагався повчити православний світ канонів.

Проте навіть у двох абзацах допустив купу суперечностей, - пише експерт-релігієзнавець Ярослав Коцюба, передають Патріоти України.

Так, він каже: «Я считаю, что было ошибкой стратегической со стороны президента Украины и власти – имею в виду парламент – обращаться от светских органов государственного управления по вопросам церковного устройства, а тем более получения самостоятельности и автокефалии». Абсолютно протилежної думки дотримуються в Православній Церкві Христовій. Ще в 1919 році Константинопольський Патріархат так відповів урядовцям Симона Петлюри щодо умов отримання автокефалії УПЦ: «За такі [умови] уважається… прохання української влади та Церкви».

1970 року Вселенський патріарх Афінагор підтвердив цю вимогу: «Факторами, що визначаються як основні і необхідні для проголошення автокефалії, є насамперед: 1) ясно висловлена думка християнського народу, тобто клиру і мирян (читай – влади)…». До речі, та ж РПЦ ніколи б не отримала автокефалію без втручання влади.

Далі Віктор Володимирович сказав, що він є парафіянином УПЦ-МП-РПЦ. І потім традиційно для представників Московської Церкви поблажливо назвав Вселенського Патріарха «не главным, а первым, но среди равных». І тут сталася осічка: «…среди равных 14 православных церквей». Як хто знає, а хто й ні, в диптиху РПЦ нараховується 15 православних помісних церков, на відміну від диптиху Вселенської Церкви, яка не визнає проросійської «Православної Церкви в Америці». Мабуть у патріарха Кирила «воздрєма душа от унинія» після такого тонкого тролінгу, коли ось так просто віддають «Кемську волость».

Опублікував: Олег Устименко

"Краще було б передати зброю": Польський міністр оборони висловився про ідею введення військ в Україну

неділя, 3 березень 2024, 7:56

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш прокоментував заяву президента Франції Емманюеля Макрона щодо можливої присутності військ НАТО в Україні, заявивши, що кращим варіантом було б відправити військову техніку, передають Патріоти України. "Це ...

Москва кинула на м'ясо те, що до останнього берегла як зіницю ока: ISW проаналізував масові втрати російських літаків в Україні

неділя, 3 березень 2024, 7:49

Путіну ввижається скора перемога на Донбасі, диктатор марить новими кривавими здобутками до дня своїх перевиборів 17 березня. Російські окупанти для досягнення тактичних переваг на Авдіївському напрямку готові ризикувати подальшими втратами своїх літак...