Україна навряд чи зможе купити у США системи протиповітряної оборони MIM-104 Patriot, оскільки їх ціна перевищує весь оборонний бюджет України на рік.
"Йшлося про те, що є кілька напрямків можливої співпраці України та США. Але немає чіткого твердження, що ми подали заявку на покупку Patriot у американців", - відзначає експерт.
За його словами, що ж стосується озвученої ціни в 750 млн доларів за комплекс, то вона теж не зовсім вірна. "Ціна комплексу формується в кожному випадку індивідуально з урахуванням великої кількості складових. Так, наприклад, Польща заплатила за п'ять-сім дивізіонів такого ППО 4,7 млрд доларів. При цьому враховувалося те, що поляки виявили бажання взяти участь в розробці окремих компонентів цих систем і в їх модернізації. Якщо ж відкинути умови, на яких Польща купила Patriot, то вартість одного дивізіону з певною кількістю необхідних ракет, а також радіолокаційної системою досягне одного млрд доларів. А три таких дивізіони, про покупку яких говорять, потягнуть уже на 3 млрд доларів, що перевищує весь оборонний бюджет України, що становить 86 млрд гривень", - пояснює Згурець.
"Тому я думаю, що прямі закупівлі Patriot з бюджету просто неможливі. Якщо вони і відбудуться, то будуть розтягнуті в часі з використанням різних програм", - додав він.
Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...
Російська Федерація (РФ) є загрозою для Європейського союзу (ЄС), у зв'язку з чим Україна нібито повинна бути "буферною зоною", передають Патріоти України з посиланням на кандидата у президенти Польщі Рафала Тшасковського, якого цитує PAP. "З часу, кол...