Хіти тижня. "Пальці віялом" РПЦ розставляти більше не буде": Порошенко звернувся до українців

Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме.

Петро Порошенко. Фото: прес-служба президента України.

Автокефальна Православна Церква України не буде державною, держава лише гарантує конституційне право свободи віросповідання. Про це 1 грудня заявив президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до 27-ї річниці референдуму за Незалежність України, передають Патріоти України.

Він зазначив, що РПЦ – "невід’ємна частина політичної системи РФ". "Кремль не приховує, що розглядає її як один із головних інструментів для впливу на Україну. ... Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. У нас постане своя незалежна ні від кого церква, яка буде визнана світовим православ’ям. Рішення про надання автокефалії УПЦ - ухвалено. Томос, грамоту, яка це підтверджує - написано. Об’єднавчий собор – призначено, і він обере предстоятеля, який поїде до Стамбулу й отримає Томос із рук Його Всесвятості Варфоломія", - заявив Порошенко.

"Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Держава гарантує конституційне право свободи віросповідання, в тому числі і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. Але "пальці віялом" Московський Патріархат тут розставляти більше не буде, як і клеймити, хто у нас канонічний, а хто - безблагодатний", - додав глава держави.

"Якщо людина погрожує всьому світу, то західні спецслужби вже давно мали б її ліквідувати", - політолог

субота, 13 серпень 2022, 20:28

Росіяни заявили, що замінували Запорізьку АЕС в Енергодарі. Вони погрожують підірвати ядерний об'єкт, коли Збройні Сили підуть у контрнаступ. За такий шантаж західні спецслужби вже б мали ліквідувати володимира путіна. Про це розповів політолог Микола ...

Залужний розповів, скільки відсотків російської армії в України вже розгромлено

субота, 13 серпень 2022, 20:14

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав, що п'ята частина армії РФ, яка залучена до війни з Україною, розгромлена. Про це він розповів під час телефонної розмови з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі, переда...