Хіти тижня. Перемогти російських окупантів: Чому Україні варто дослухатись до США і куди прямує Німеччина - аналітик

Юрій Луканов вважає, що США ведуть зовнішню політику більш відкрито та прямолінійно, аніж Європа.

Ілюстрація. Фото: ЗМІ

Юрій Луканов проаналізував політику США та Німеччини та пояснив різницю у підходах до міжнародної політики цих двох держав, зазначають Патріоти України. Пропонуємо вашій увазі статтю автора без змін.

"Переговори між Меркель і Путіним і історія з виходом США із іранської ядерної угоди показали різницю у підходах між США і Європою, принаймні лідером в Європі – Німеччиною.

Ви пам'ятаєте, коли адміністрація Обами самоусунулася від виконання зобов'язань США з гарантування територіальної цілісності України, то ми мали стосунки з Рашею у Нормадському форматі?

Нормандці делікатно називали війну нейтральним словом "конфлікт", обережно критикували Росію, і намагалися вирішити проблему за рахунок України – було кілька пропозицій, що передбачали повернення Донбасу на російських умовах, а про Крим взагалі не згадували, за умовчуванням малося на увазі, що він залишиться російським. Україна пропетляла і не пішла на це.

Меркель розповідає, яка для неї важлива Україна, а сама будує "Північний потік-2", який може в майбутньому розв'язати руки Кремлю щодо посилення агресії проти України. Ну і збільшить вплив Москви на Європу.

Потім з'явився спеціальний представник Держдепу по Україні Курт Волкер, який назвав війну війною і зайняв дуже жорстку позицію: війська з Донбасу мають піти, Крим має повернутися в Україну.

Білий дім також намагається зірвати "Північний потік-2". Теж прямим текстом говорить про те, що Німеччина власними руками посилює Росію.

Таку саму жорстку позицію США зайняли і по Ірану. Виявилося, що він, попри зняття санкцій, продовжує розробляти ядерну зброю.

Вашингтон в особі Трампа заявив про це прямим текстом і вийшов з угоди.

Це ж логічно: якщо твій партнер тебе дурить, то який сенс мати з ним справу?

Ти собі вкладаєш у нього інвестиції, будуєш там заводи, а він тим часом створить ядерну зброю і почне загрожувати тим, хто в нього інвестує. А також сусідам по Близькому Сходу. В першу чергу Ізраїлю.

Тим часом європейці, як і у випадку з Україною, ладні вдавати, що нічого не відбувається, що насправді з боку Ірану це легкі пустощі. І таке лицемірство приведе до кривавих наслідків. А Європа вдаватиме, що вона тут ні до чого.

Відносно миротворців, які нібито не мають бути з країн НАТО, про що нібито домовилися Меркель і Путін, то це помийка "Страна" поширила з подачі Венедиктова, який, попри вдавану опозиційність, є близьким до Кремля чоловіком і може поширювати інформацію, яка вигідна Путіну.

Навряд чи Меркель, попри всю її впливовість, може ухвалити таке рішення одноосібно".

Опублікував: Інна Мартинчук

Наша біль: Померли мати й донька, поранені під час атаки на Київ 2 червня, по дорозі до укриття

середа, 24 червень 2026, 14:04

У київській лікарні обірвалося життя 30-річної Дар’ї Гончар та її матері. Жінки отримали важкі поранення під час російського обстрілу столиці в ніч проти 2 червня, намагаючись дістатися укриття, передають Патріоти України з посиланням на медіа «#ШОТАМ»...

У Росії пропонують готувати дітей до війни з НАТО: У Держдумі озвучили нову ініціативу

середа, 24 червень 2026, 13:26

У Державній думі Російської Федерації пролунала ініціатива щодо запровадження повноцінних уроків початкової військової підготовки для школярів, починаючи з 5 класу, передають Патріоти України. За словами членів профільного комітету з питань СНД, дітей ...