За його словами, Мінськ усвідомлює, чим закінчилося для України розміщення військової бази РФ у Криму. І щоб не втратити можливість отримати російське озброєння, Лукашенко пішов на хитрі кроки. "Спочатку РФ хотіла поставити комплекси ППО С-300 і С-400, Білорусь просила продати комплекси, але росіяни не захотіли – тільки їхні комплекси із їхніми екіпажами. Це закінчилося тим, що Мінський завод колісних тягачів перестав відвантажувати продукцію на територію РФ, а без цього "Іскандери" не їздять. Після цього РФ продала комплекси", – зазначив він.
Експерт також нагадав історію із розміщенням російської авіабази. "Білорусь говорить: давайте ви нам продасте літаки. Росіяни цього робити не хотіли, у результаті це закінчилося новими нафтовими і торговими війнами, після чого РФ вирішила продати дві ланки Су-30СКМ. Поставки повинні початися у 2019 році", – додав Тишкевич.
Експерт нагадав, що на території Білорусі є лише два військові об'єкти РФ: РЛС "Волга" майже під Барановичами, це система виявлення запуску балістичних ракет, і вузол зв'язку під містом Вілейка, належить ВМФ РФ, підтримує кодований зв'язок із підводними човнами Атлантичного океану. Однак вони не несуть прямої загрози для білорусів – там обмежене число службовців, зовнішню охорону об'єктів забезпечує білоруський спецназ.
Акції китайської авіабудівної компанії Chengdu Aircraft Company почали стрімко зростати. Майже через три десятиліття після першого польоту їхній перший винищувач, J-10 "Потужний дракон", нарешті пройшов бойове хрещення і залишився неушкодженим. До 4 ра...
Іран заперечив інформацію про те, що планує надати Росії ракетні пускові установки для того, аби ще більше підтримати союзника у війні проти України. Тегеран наполягає, що такі заяви є "абсолютно безглуздими". Про це пише Bloomberg, посилаючись на зая...