Хіти тижня. Призначено нового президента Казахстану: Що про нього відомо

Касим-Жомарт Токаєв

Новим лідером Казахстану став голова сенату і колишній прем'єр-міністр країни Касим-Жомарт Токаєв, повідомляють Патріоти України.

Як зазначив у відеозверненні Нурсултан Назарбаєв, який склав із себе повноваження глави республіки, Токаєв виконуватиме функції президента до президентських виборів.

Назарбаєв наголосив, що Токаєв "поруч з ним працює з перших днів незалежності Казахстану". "Я добре його знаю, він людина чесна, відповідальна, обов'язкова, підтримує всіма силами політику, що провадиться всередині країни та поза нею. Всі програми розроблялися та ухвалювалися за його участю, я вірю, що Токаєв саме та людина, кому ми можемо довірити керування Казахстаном", — підсумував він.

У Росії вже відреагували на зміни в Казахстані, зазначивши їх як "позитивні". "Призначений виконуючим обов'язки президента Казахстану спікер сенату Касим-Жомарт Токаєв - відповідальний політик і один з найавторитетніших людей в країні, це рішення для Росії "дуже позитивне", - заявив глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Калашніков.

Токаєв народився 17 травня 1953 року, закінчив Московський державний інститут міжнародних відносин, Пекінський лінгвістичний інститут, Дипломатичну академію МЗС РФ, фахівець-міжнародник, доктор політичних наук. Володіє англійською, китайською та французькою мовами. Дипломатичний ранг - надзвичайний і повноважний посол.

В середині 90-х років очолював МЗС Казахстану. З 1999-го по 2002 рік був прем'єр-міністром, після чого знову повернувся на пост міністра закордонних справ. У 2007 році обійняв посаду спікера верхньої палати парламенту,який покинув через чотири роки в зв'язку з переходом на посаду заступника генерального секретаря ООН. З жовтня 2013 року знову очолив сенат.

СБУ затримала "народного дружинника" окупантів (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:14

СБУ затримала "народного дружинника", який працював на окупантів. 32- річний мешканець Козачої Лопані підтримав російських загарбників, добровільно вступив у незаконно створене формування "народна дружина" і допомагав окупаційній владі, повідомляють Па...

"Розкішний відпочинок у Парижі" таки аукнувся: Скандальну речницю ДПСУ звільнили з військової служби

понеділок, 6 лютий 2023, 18:23

Іванну Платновську, ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ звільнили з військової служби. Все через відпочинок за кордоном, яким вона похизувалася у соцмережах. Про це речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив у коментарі УП, перед...