Хіти тижня. Росія такої розкоші собі дозволити не може: В Африці стався військовий інцидент між двома найпотужнішими арміями світу

Представники Міністерства оборони США звинуватили Китай в направленні потужного лазера на американські військові літаки, що пролітали над Джибуті.

Кілька розвідувальних джерел повідомляють, що китайські збройні сили підозрюються в застосуванні бойового лазера в районі нової китайської військової бази в Джибуті, повідомляється в недавній публікації Jane's Defense Weekly, передають Патріоти України.
Передбачувані інциденти підкріплюють побоювання США з приводу створення першої зарубіжної військової бази Китаю неподалік від найбільшої американської військової бази в Африці, а також з приводу зміцнення репутації Китаю як світової військової держави.
Китай поки ніяк не відповів на звинувачення, проте в минулому він висловлював невдоволення з приводу іноземних військових літаків-розвідників, які літали над базою в Джибуті, повідомляють знайомі з ситуацією джерела.
Американські збройні сили в минулому місяці опублікували на сайті Федерального управління цивільної авіації попередження для пілотів, закликавши їх проявляти «граничну обережність». За словами Пентагону, в останні тижні сталося декілька інцидентів. У числі іншого, двоє американських пілотів отримали незначні пошкодження очей через вплив лазера.

Це питання загрожує привести до ще більшого загострення відносин між двома країнами. Адміністрація Трампа ввела мита на ряд китайських товарів і загрожує ввести нові. Кроме того, введені нові обмеження на експорт американських технологічних товарів в КНР.

Опублікував: Олег Устименко

"Росія поважає територіальну цілісність України": Лавров зробив неймовірно цинічну заяву на саміті в ООН

субота, 23 вересень 2023, 23:15

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи на саміті Генеральної асамблеї Організації об'єднаних націй, цинічно заявив, що Росія визнає цілісність та суверенітет України з 1991 року. При цьому, за словами путінського чиновника, Київ сам ...

"Поїду у Пхеньян!": Лавров в ООН назвав Захід "імперією брехні"

субота, 23 вересень 2023, 22:30

У суботу, 23 вересня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у своєму виступі в ООН назвав країни Заходу “імперією брехні”, а також заявив, що реалізувати мирні ініціативи України “нереально” та сказав, що поїде продовжувати переговори до Північ...