Хіти тижня. Щоб краще бити російських окупантів: Вже намічений для виробництва ракетний катер "Лань" може замінити більш потужна "Веспа"

Слідом за малогабаритними «Гюрзой» та «Кентаврами» ВМСУ має отримати більш потужні кораблі вітчизняного виробництва, котрі здатні потопити більшу частину плавзасобів Чорноморського військово-морського флоту РФ.

На відміну від "старої, доброї", ще прорадянської, «Лані» «Веспа» відрізняється більшою тоннажністю, бойовою міццю і нарешті автономністю плавання, котрого досить для тривалого патрулювання не лише в Азові, але і в Чорному морі. Можливо різке загострення морської компоненти у протистояння з державою-агресором в останні тижні підштовхнуло керівництво України віддати перевагу більш коштовному, однак і набагато перспективнішому проекту, зазначають Патріоти України. Про інтригу, що з’явилася розмірковує відомий військовий аналітик Олександр Коваленко. Далі мовою оригіналу.

Как стало известно, помимо пресловутого ракетного катера “Лань” в Украине велась разработка ещё одного – “Веспа”. Полной неожиданностью для многих стала презентация на международной выставке оборонной промышленности ADEX-2018, ракетного катера “Веспа” от ОАО “Завод кузница на Рыбальском”. Неожиданным во многом потому как все мы ожидаем того знаменательного дня когда на воду будет спущен ракетный катер “Лань” способный уничтожать вражеские корабли водоизмещением до 5 000 тонн благодаря ПКР “Нептун”.

Что же, дабы понять, в чем разница между этими двумя катерами следует их сравнить. Этим и займемся. Тем более что катера типа “Лань” стоят на вооружении ВМС “Вьетнама” и, не смотря на их некоторые конструктивные особенности, благодаря проекту ТТ-400ТР, от первоначального проекта они отличаются не настолько кардинально.

Итак, “Лань” это быстроходный ракетный катер, водоизмещением 445 тонн, способный развивать скорость до 32 узлов и при скорости 14 узлов осуществлять переходы до 2 000 миль. На вооружении “Лань” должна иметь 8 ПКР “Нептун”, 76-мм артиллерийскую установку АК-176 и 30-мм артустановку АК-630.

В свою очередь “Веспа”, согласно обнародованным ТТХ, обладает полным водоизмещением 640 тонн, способна развивать скорость до 40 узлов и автономно находится в плаванье до 10 суток. На вооружении “Веспа” помимо пресловутых ПКР “Нептун” имеет ЗРК “Арбалет-К”, 76-мм артустановку АК-176 и две 30-мм артустановки АК-630.

В принципе, “Веспа” по ряду показателей, как мореходных, так и огневых, превосходит “Лань” и если бы я делал выбор, то, безусловно, он пал бы именно на этот катер. Правда, вопрос о снабжении ЗРК “Арбалет-К” ракетами “Игла” остается актуальным, ведь об их замене на аналоги нигде не афишировалось.

Тем не менее, с учетом данных обстоятельств, диссонанс нейронов ничуть не уменьшился, ведь вопрос “что же заложат” на “кузне” ответа пока не получил.

Росія "взялась" за Авдіївку через провал під Бахмутом: У Міноборони розповіли про ситуацію на фронті

субота, 1 квітень 2023, 11:44

Армія Росії веде наступ одразу на чотирьох напрямках, проте не може досягти значного успіху. Окупанти намагаються оточити Авдіївку на Донеччині. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр, передають Патріоти України. Ганна Маляр також...

У росіян снарядний голод: ЗСУ влаштували пастку окупантам на Кінбурнській косі

субота, 1 квітень 2023, 11:30

Робота українських захисників по Кінбурнській косі на півдні є продуктивною, зокрема, ворог вже відчуває там "снарядний голод" та зменшує кількість обстрілів з цього напрямку. Про це розповіла керівниця об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборо...