Хіти тижня. Щоб призупинити екокатастрофу у Північному Криму, заводам Фірташа терміново потрібна вода: Україна дала відповідь на прокачку з Дніпра

Відновлення подачі води в окупований Росією Криму через Північно-Кримський канал не розглядається представниками української влади.

Про це заявив представник президента України в АР Крим Борис Бабин, передають Патріоти України.

«У зв'язку із забрудненням навколишнього середовища з заводів північного Криму і крайніми заявами Гобліна-Аксьонова з цих питань (про те, що нібито заводи Армянська і Красноперекопська не зупинять, а додаткову воду для їх роботи і заповнення відстійників знайдуть) мене запитує громадськість - правдою є те, що з'явилися підкилимні домовленості про подачу води з Херсона до Криму Північно-Кримським каналом (ПКК). Упевнений, що будь-який вітчизняний чиновник, який буде діяти з метою подачі води на Крим через ПКК, всупереч загальнодержавної позиції, висловленої Президентом України - зробити Крим дуже токсичним для агресора - буде жалюгідну політичну долю (а може - і невеселу долю юридичну)», - написав Бабин на своїй сторінці в Facebook.

За словами чиновника, справжніми джерелами забруднення в північному Криму і Херсонському Присивашші є атмосферні викиди і скиди в Сиваш заводу Титан (Армянськ), содового і бромного заводів (Красноперекопськ).

«Тези окупантів про окремий висохлий кислотовідстійник як основне джерело забруднення на десятки квадратних кілометрів (тільки уявіть обсяг рідини який для такого забруднення повинен щодня підніматися з пилом, а торнадо цього року там не бело), в умовах наявних майже щоденних викидів в атмосферу з труб самих заводів, нагадують сфабриковану провокацію з метою отримання гуманітарної підстави для подачі води в Крим. Дуже не впевнений що це спрацює», - коментує Борис Бабин.
На його думку, реальні екологічні проблеми на цих вкрадених заводах, пов'язані з низькою якістю сировини (санкції) і обладнанням очисних (знову ж санкції), уже відомі. І до нестачі води відношення не мають.
«Тому вкрай простий шлях припинити екологічне лихо - зупинити виробництво. Думаю так воно і станеться незабаром, - зазначає постпред президента в Криму. - Крім того, зараз вже є письмова позиція керівництва Північно-Кримського каналу про те, що ніхто найближчим часом не буде розбирати на ПКК стару греблю, побудовану 2014, але не буде чистити русло між старою і новою греблями ПКК. Без цього воду подавати не можна. Моніторитимемо ми ситуацію на ПКК неухильно, разом з іншими уповноваженими органами і громадськими формуваннями, що мають відповідний статус».

Погляд з Європи: Путін грає на повну капітуляцію України через мінський формат, - ЗМІ

четвер, 28 жовтень 2021, 7:50

Росія зупинила роботу своєї місії при НАТО, військову місію зв’язку НАТО у Москві. Останнім часом дії Кремля свідчать, що Росії із Заходом не по дорозі, пише Павел Крищак у польський Gazeta Polska Codziennieтому, зазначають Патріоти України. . “Ескала...

Хіти тижня. Українофобка продовжує збирати призи, або Шкода що свекор Кернес не дожив: “Епіцентр” та “Ашан” приєдналися до бойкоту товарів YARO через образу власницею бандерівців

четвер, 28 жовтень 2021, 4:00

Вона не їсть м'яса, зате з задоволенням чавкає українців. Мережі магазинів “Епіцентр” і “Ашан“ слідом за іншими українськими компаніями зняли з продажу товари бренду YARO після того, як його власниця Юлія Привалова написала образливий анекдот про банде...