Хіти тижня. Скрепи плачуть: ​ПЦУ поповнилася потужною громадою на Вінниччині. Істерика "десанту московських попів" не допомогла

На збори села приїхали близько 20 священиків Московського патріархату, які намагалися завадити переходу. Для недопущення маніпуляцій селянам видавався мандат учасника зборів з печаткою, який потім використовувався для голосування

Релігійна громада села Лука-Мелешківська, що поряд з Вінницею, обрала приєднання до Православної церкви в Україні. Таке рішення одноголосно підтримали всі, хто зареєструвався для голосування, зазначають Патріоти України.

У залі місцевого будинку культури були присутні також «гості» з Вінниці, які намагалися зірвати вільний вибір селян, але зусилля виявилися марними. Про це пише с\місцеве видання «NaПарижі».

Повідомляється, що на зборах релігійної громади лучанського Спасо-Преображенського храму 26 січня були присутніми близько тисячі осіб. Більшість з них місцеві. З ранку віряни організували попередню реєстрацію. Перед тим, як заходити до зали, люди заповнювали анкету, в якій вказували свої прізвище, ім’я та по батькові, адресу та вибір «за» ПЦУ, УПЦ МП (колишньої; відповідно до ного законодавства ця релігійна структура має змінити назву – Ред.) або «утримався».

Селянам видавався мандат учасника зборів з печаткою, який потім використовувався для голосування. Його отримали всі, хто вчасно зареєструвався – до початку заходу. У входу до зали всіх зустрічала жінка з іконою, яка всіх вітала.

Завітали на збори до села також близько 20 священиків Московського патріархату у супроводі орієнтовно 30 чоловіків спортивної статури. Від Православної церкви України на зборах делегатів не було.

«Нас здивувало те, що батюшки з МП проходили повз ікони і навіть не бажали прикластися до неї. Якось дивно… Їх ніхто не зупиняв. Більш того, у залі односельці вказали, що, будь ласка, дивіться, але з кінця приміщення, оскільки це збори лучан», - пояснила місцева мешканка Тетяна.

Окрім головуючого, на зборах виступили ще три селянина, які підтримали ідею приєднання до помісної церкви. Під час голосування «гості», а саме священики Московського патріархату та їхня «група підтримки», намагалися голосно виказувати своє незадоволення, але селяни одноголосно підтримали перехід до ПЦУ. Мандати підняли 480 селян.

«Ті, хто запізнився на реєстрацію, не отримали мандатів. Але зважаючи на настрої громади, можна констатувати, що Лука-Мелешківська одностайна у своєму виборі. Не згодні лише «немісцеві», але то їх справа», - зазначила жителька Тетяна.

Нагадаємо, у селі Писарівка, що на Вінничині, місцевий священик УПЦ МП привів з собою близько 60 «тітушок». Вони влаштували бійку під час зборів парафіян, на яких вирішувалося питання щодо переходу місцевої парафії до Православної церкви України.

"Їхній негатив перетворюється на любов до Росії": Дитячий омбудсмен РФ зізналась, що викрадених в Маріуполі дітей "лікують від українськості"

четвер, 29 вересень 2022, 22:43

Уповноважена з прав дитини в країні-агресорі Марія Львова-Бєлова заявила, що викрадені з Маріуполя українські діти мають негатив до РФ, який потім нібито "перетвориться на любов до Росії". Цей процес представниця окупантів назвала "інтеграцією". Про це...

"Чекаємо від Кремля позитивних кроків": Ердоган рекомендував Путіну дати ще один шанс переговорам з Україною

четвер, 29 вересень 2022, 22:15

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган провів телефонну розмову зі своїм російським колегою Володимиром Путіним, в ході якої обговорив з ним питання, пов'язані з російсько-українською війною, передають Патріоти України. Згідно заяві Управління з кому...