Хіти тижня. "Спалює очі": "Гібриди" на Донбасі застосували небезпечну зброю проти ЗСУ

Російсько-терористичні війська застосовують на Донбасі нові технології по виявленню снайперів, повідомляють Патріоти України з посиланням на волонтерів фонду "Повернись живим".

Так, терористи лазером спалюють сітківку ока і лінзу прицілу. "Приціл, який ви бачите на фото нижче, називається Bushnell Elite Tactical 6-24x50, він коштує близько 36 тис. грн і "служив" у снайперів однієї з механізованих бригад ЗСУ. Днями в Луганській області цей Bushnell був пошкоджений російською антиснайперською системою - ми точно не знаємо якою, але, можливо, це був індикатор "Луч 1-М".

Волонтери пояснили, що система, яка пошкодила приціл, працює на двох рівнях. "На першому етапі спеціальний пошуковик шукає оптичні прилади в радіусі 2 км. Він же обчислює "якість" оптики - на відміну від снайперського прицілу, звичайний бінокль "пошуковику" буде не цікавий", - сказано в повідомленні.

Потім використовується лазер, який також в радіусі до 2 км спалює сітківку ока, а також шкодить лінзі прицілу. "Неозброєним оком пошкодження побачити дуже складно - реально підтвердити факт пошкодження лазером можна тільки після повного розбирання прицілу. Але, якщо придивитися, то під певним градусом зі зворотного боку прицілу можна побачити скол на лінзі - чорна цятка, схоже на звичайний скол на пляшці", - пояснили в "Повернись живим".

"У момент, коли російський прилад бив по Bushnell, наш снайпер не дивився в приціл. Це врятувало його. Коли аналогічна ситуація трапилася в минулий раз, військовий зміг відновити зір лише на 30%. Природно, після такого поранення про службу на посаді снайпера не може бути й мови", - додали волонтери.

У армії РФ зростає кількість фактів саботажу наказів офіцерів, – Генштаб ЗСУ

середа, 17 серпень 2022, 20:14

Поміж службовців армії Росії все частіше трапляються випадки непокори. Нерідко солдати саботують навіть накази своїх офіцерів. Ці дані нашої військової розвідки оприлюднили в Генштабі ЗСУ 17 серпня, передають Патріоти України. У повідомлені вказали, що...

Окупанти терміново переміщують з Криму літаки та вертольоти - ГУР Міноборони

середа, 17 серпень 2022, 20:00

Російські загарбники терміново переміщують з окупованого Криму літаки та вертольоти після серії вибухів на півострові. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України. ...