Білоруська автокефальна православна церква (БАПЦ) підтримує рішення Константинопольського патріархату про надання автокефалії українській православній церкві. Про це розповів глава БАПЦ архієпископ Святослав Логін, передають Патріоти України.
"Наша мета – також легалізуватися у Білорусі й офіційно здобути статус автокефалії. Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб здобути автокефалію і щоб її визнали", – повідомив він.
Логін зазначив, що вважає українську церкву рідною, тому що церква в Білорусі починалася із Київської митрополії, знищеної московською церквою. "І донині Москва робить усе, щоб українська і білоруська церкви автокефалії не одержали", – розповів архієпископ.
Він додав, що українська церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років. А в Білорусі одержання автокефалії за наявної влади практично неможливе. "Нинішня влада й економічно, і політично, і духовно підпорядкована Москві. Можливо, влада якісь думки і бажання у бік духовної незалежності й має, але реальних кроків і планів дії не мають. Тому ми можемо тільки молитися за те, щоб білоруське православ'я жило і наша держава жила. Без незалежної церкви можна з часом втратити і державу", – підкреслив Логін.
На думку архієпископа, надання автокефалії Українській православній церкві вплине і на долю БАПЦ. "Якщо визнають українську церкву, то наступні кроки мають бути і стосовно білоруської церкви. Це дає нам приклад і показує, що ситуація розвивається згідно з канонами. Канони, як відомо, вимагають для окремого православного народу окремої церкви. Це 34-те апостольське правило. А канони не обговорюють, а виконують. Те, що Білорусь як православна держава не має свого незалежного першоієрарха – це порушення канонів і порушення історичності нашої білоруської церкви", – заявив він.
Логін додав, що церква в Білорусі старша від московської церкви і РПЦ. "Спочатку хрестили Київ, Полоцьк. У нас були вже свої храми побудовані, і лише потім виникла Москва, яка цинічно неканонічно підпорядкувала собі Києво-Литовську митрополію, зокрема Білорусь... Отже ми маємо всі канонічні підстави для того, щоб церква в Білорусі мала незалежність і право оголошувати автокефалію", – розповів священик.
Логін додав, що в останні роки в Білорусі потроху зростає тяга до автокефалії, яку може надати їй Константинопольський патріархат. "Територія Московської церкви охоплює лише ті межі, у яких вона була на час створення в Москві Константинопольською церквою патріархату, тобто в 1589 році. Тоді ні Білорусь, ні Україна, ні Прибалтика, ні Смоленська єпархія в канонічну територію московської церкви не входили", – підсумував він.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга під час свого візиту до Брюсселя нагадав, що 5 грудня виповнюється 30 років з моменту підписання Україною Будапештського меморандуму, повідомляють Патріоти України. За словами Андрія Сибіги, цей документ ...
Новообраний президент Трамп у розмові з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо заявив, що, ймовірно, Канаді слід стати 51-м штатом США Як інформує Fox News, посилаючись на власні джерела, такою була відповідь Трампа на заяву Трюдо про те, мито через ...