Хіти тижня. "Тепло вітаємо вас з вірою в чудесний процес": З'явився текст листа Патріарха Варфоломія до президента України

​Лист голови Вселенського патріархату процитував на зустрічі з Петром Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон.

Патріарх Варфоломій. Фото:Дзеркало тижня

Вселенський патріарх Варфоломій в листі президенту Петру Порошенку повідомив про призначення своїх екзархів в Україні "в рамках вже розпочатого процесу" надання Українській православній церкві статусу автокефалії. Лист Варфоломія процитував на зустрічі з Порошенком єпископ Едмонтона та Західної Єпархії УПЦ в Канаді Іларіон. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента, зазначають Патріоти України.

"З особливою радістю і духовним піднесенням ми хотіли б проінформувати Вас, що в рамках вже розпочатого процесу надання довгоочікуваного і глибокого бажання статусу автокефалії христолюбивому українському народу Святий і Священний Синод на останньому засіданні одноголосно прийняв рішення призначити Його Преосвященство Архієпископа Памфільського і Західної єпархії УПЦ в США Данила і Його Преосвященство єпископа Іларіона з Канади, які обидва служать у відповідних країнах українським православним віруючим під канонічним заступництвом і духовною опікою Константинопольської Матері-церкви, екзархами Вселенського Патріархату в Україні.

Це знаменне історичне рішення Першого престолу православ'я, безумовно, буде сприяти процесам надання автокефалії, про який ми молимося і над яким ми працюємо день і ніч. З цією радісною звісткою від Константинопольської Церкви-матері, Першого престолу православ'я ми тепло вітаємо вас з вірою в чудесний процес, який ми разом з вами почали для духовного процвітання і незалежності христолюбивої і багатостраждальної України", - йдеться в листі, датованому 7 вересня.

Як відомо, 7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві.

У відповідь на це 14 вересня на позачерговому синоді РПЦ прийняли рішення не згадувати Вселенського патріарха Варфоломія на богослужіннях, призупинити співслужіння з ієрархами Константинополя, а також перервати участь у єпископських асамблеях, богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинополя.

Наочніше неможливо: Макрон з мапою в руках на зустрічі з Шольцем доводив, що Україні необхідно дати право бити натівським озброєнням по росії (відео)

середа, 29 травень 2024, 7:46

Канцлер ФРН в присутності лідера Франції знов виглядав, переляканим бюргером, в не керманичем найбільшої потуги ЄС. Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україні потрібно надати дозвіл бити по військових базах на території Росії західною зброєю...

Армія Путіна невдовзі вичерпає можливості наступу: Експерт дав прогноз, скільки треба протриматись ЗСУ

середа, 29 травень 2024, 7:37

Ситуацію на східному фронті в Україні важко, але можливо стабілізувати. Зокрема, з огляду на те, що після семи місяців наступу сили російської армії починають виснажуватися, особливо з урахуванням нових постачань озброєння для ЗСУ. Таку думку військови...