Хіти тижня. "Це не автокефалія": Митрополит УПЦ МП Софроній зробив скандальну заяву про перехід у Православну церкву України

Митрополит Черкаський і Канівський Української православної церкви Московського патріархату Софроній заявив, що "не хоче бути васально залежним" від Вселенського патріархату. При цьому він розповів, що не згадує під час служби предстоятеля Російської православної церкви Кирила, повідомляють Патріоти України.

Софроній стверджує, що Православна церква України, про створення якої оголосили на Об'єднавчому соборі 15 грудня, буде залежна від Вселенського патріархату, а не автокефальна.

"Я – людина вільна, не хочу бути васально залежним від греків. Це не автокефалія. Їхній статут говорить про те, що у нас в Україні утворилася грецька церква. У Константинополі ж немає парафій, там немає церкви, там є тільки єпископи. А в Україні відвалилася велика територія, де можна буде розгорнути свою діяльність. Я розумію так: якщо це автокефалія, то церква має бути незалежною, як і всі автокефальні церкви. А у нас просто зробили митрополію", - упевнений Софроній.

Він зазначив, що парафії УПЦ МП у Черкаській області поки не переходили в новостворену ПЦУ. "Поки такого немає. У нас скоро відбудуться збори, зберу священиків, поговоримо. У мене в єпархії демократія: хочеш - іди, хочеш - ні", - додав він. При цьому Софроній не сказав, чи збирається переходити в нову ПЦУ.

"Я ні туди і ні сюди. Але я не залишаюся у церкві Московського патріархату! Я не згадую під час служби патріарха (Московського Кирила. - Ред.)… У незалежної держави має бути незалежна церква. А виходить так, що ніби ми і незалежна держава, а ліземо в тенета до греків. А яка різниця, Константинополь чи Москва? Я би вам сказав зараз, що слід далі робити, якби я у руках тримав Томос, знав, про що там написано. Тож дочекаймося", - сказав Софроній.

Джерело: Главком

Нещасні навіть не почули сигнал тривоги: Окупанти у Харкові вдарили ракетою по будинку, де жили люди з вадами слуху

четвер, 18 серпень 2022, 0:28

Російські окупанти вночі, 17 серпня, ракетою обстріляли гуртожиток. У цьому будинку мешкали люди з вадами слуху, а тому частина потерпілих не могли почути сигнал повітряної тривоги. Про це повідомила радниця голови Харківської облради, волонтерка Натал...

"Озбройте Україну, доки не пізно": Американські дипломати, експерти і військові закликали Байдена діяти рішучіше

середа, 17 серпень 2022, 23:42

Близько 20 експертів і фахівців з національної безпеки закликали США поставити Україні більше зброї, заявивши, що війна знаходиться в "вирішальному моменті". У статті для The Hill вони заявили, що бездіяльність означає "ненавмисне виривання поразки з п...