Хіти тижня. ​"У нас знову велика радість приймати братів і сестер з РПЦ": У Вінницькій та Хмельницькій областях православні парафії переходять до ПЦУ

Основна маса тих, хто ще залишаються під юрисдикцією УПЦ (МП) прогнозовано переходитиме у січні-березні, після отримання ПЦУ томосу від Константинопольського патріархату та неминучого перейменування УПЦ та перереєстрації всіх її парафій на філії РПЦ

Два приходи в Вінницькому районі Вінницької області прийняли рішення про перехід з юрисдикції Російської православної церкви до об'єднаної Православної церкви в Україні. Про це повідомляється на сайті Вінницької єпархії ПЦУ, зазначають Патріоти України.

«24 грудня парафія храму Чуда Архистратига Божого Михаїла в Хонах смт Вороновиця Вінницького району оголосив про свій перехід з юрисдикції УПЦ (МП) в Православну церкву України. Рішення було прийнято після обговорення на загальних зборах релігійної громади», - йдеться в повідомленні.

«Кілька гостей з сусіднього приходу, який залишився в Московському патріархаті, намагалися агресивно агітувати проти Української церкви, і в кінцевому підсумку, всі їхні спроби не мали успіху», - заявили у Вінницькій єпархії ПЦУ.

Одностайно підтримали пропозицію приєднатися до Православної церкви України і в іншій парафії - в селі Іванівка Вінницького району Вінницької області.

Також під юрисдикцію Православної церкви України перейшов і прихід в селі Блажіївка Козятинського району Вінницької області.

«Парафіяни Свято-Покровського храму с. Блажіївка Козятинського району разом з настоятелем протоієреєм Олегом Соцем одностайно прийняли рішення залишити юрисдикцію УПЦ МП і приєднатися до Православної церкви України », - йдеться в повідомленні єпархії.

Про перехід одного з приходів в Хмельницькому під юрисдикцію ПЦУ повідомив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній (Махота).

«У нас знову велика радість приймати братів і сестер з РПЦ в Хмельницьку єпархію ПЦ України. Місто Хмельницький, настоятель протоієрей Юрій Тимощук, прихід на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина», - написав митрополит Антоній.

Явка була найнижчою в історії: Соціологи розповіли, чому українці масово "забили" на вибори

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:44

В Україні явка на місцеві вибори 2020 була дуже низькою - за даними на 22:00 неділі проголосували 36,98% громадян. Про це повідомляє Центральна виборча комісія за підсумками обробки 98,65% інформації, передають Патріоти України. Явка на місцевих вибор...

Екзит-поли на місцевих виборах в Україні 25 жовтня: Оприлюднено усі результати

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:17

У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори, виборчі дільниці закрилися о 20:00, пише "Апостроф", публікуючи результати екзит-полів, передають Патріоти України. Згідно з першими даними екзит-полів, на виборах мера столиці лідирує з великим ...