Хіти тижня. У Туреччині заявили про початок Третьої світової війни

За словами блогера, війна в Сирії перестала бути громадянською і переросла в низькоінтенсивну Третю світову війну.

Про це колумніст турецького видання Daily Sabah Яхья Бостан заявив в своєму блозі. Прийшов до такого висновку, оцінивши кількість країн, що беруть участь у військових діях, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

Колонка Бостан написана з метою захистити військові дії Туреччини в Сирії. Він багато разів повторює, що його країна не має іншого вибору, як захищати свої кордони при загрозливій ситуації в регіоні. Разом з тим, колумніст розкриває геополітичні інтереси в ході конфлікту.

Більше немає тієї напруженості між великими і малими групами бойовиків і терористичних організацій, стверджує він. Протистояння відбувається між зацікавленими сторонами. Найбільші серед них - Туреччина, США, Росія і Іран. Через конфлікт виникла напруга між Сирією, Іраком, Ліваном, Ізраїлем і Єменом.

Туреччина провела в минулому році операцію "Щит Євфрату" і почала в цьому ще одну під назвою "Оливкова Гілка" під приводом захисту кордонів. США, Росія і Іран не мають спільних кордонів з Сирією, відзначає колумніст. Вони там діють заради своїх інтересів і розширення впливу в регіоні.

Росія координує свої дії з Туреччиною і урядом Сирії. Сирійської президент Асад змушений боротися з загонами самооборони курдів і одночасно допомагати Робочій партії Курдистану, бо ведуть війну проти Туреччини. Підтримку РПК надає також Іран.

Залученість такої великої кількості країн дозволяє називати війну в Сирії Третьою світовою низької інтенсивності. Зацікавлені сторони визначать в майбутньому її інтенсивність і розвиток.

Ізраїль в свою чергу загрожує Лівану, що може стати ще одним витком розвитку конфлікту. Ізраїльтяни більше зацікавлені в захопленні територій, вважає Бостан. Заява Трампа про перенесення посольства в Єрусалим - це лише частина злобного плану, каже він.

"Майбутнє Близького Сходу має вкрай нечіткі обриси", - вважає Бостан.

Опублікував: Олег Устименко

З архіву ПУ. "Слуга народу", який хотів відіслати інструкорів НАТО задля довіри РФ, накреслив чесно-благородно "червоні лінії", котрі влада не перетинатиме у "формулі Штайнмаєра"

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 4:00

Для початку переговорів з врегулювання конфлікту на Донбасі має бути виконано ряд умов, озвучених президентом України Володимиром Зеленським. Про це у Верховній Раді заявив народний депутат від “Слуги народу” та голова Комітету ВР з питань зовнішньої п...

Хіти тижня. "Ти скільки відвоював метрів української землі? Ти віддав хоч один наказ про наступ? Ти відступив": Сюмар "накинулася" на Зеленського через послання до українців у Раді

п’ятниця, 23 жовтень 2020, 0:35

У щорічному посланні до українців у Верховній Раді президент Володимир Зеленський називав не свої досягнення, а попередників. Про це з трибуни парламенту у вівторок 20 жовтня сказала народна депутатка з фракції "Європейська солідарність" Вікторія Сюмар...