Хіти тижня. Удар по скрепах: Рада готує неприємний "сюрприз" для УПЦ МП

У назву церкви повинен буде вказуватися її центр.

Верховна Рада на цьому тижні може прийняти законопроект, який зобов'яже перейменуватися Українську православну церкву Московського патріархату, а також законопроект про порядок переходу громад і майна до складу Православної церкви в Україні. Про це в ході погоджувальної ради заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, передають Патріоти України.

"Що стосується питань перейменування церкви, потрібно переговорити з головою профільного комітету. Якщо буде готовність проголосувати за ці законопроекти, думаю, ми можемо це зробити в четвер", - заявив він.

У свою чергу, від імені фракції БПП її заступник голови Олексій Гончаренко закликав нардепів на цьому пленарному тижні разом відпрацювати два проекти закону. "Перший законопроект стосується назви церкви, щоб вона називалася так, як і повинна називатися відповідно до свого центру, незалежно від того, де він знаходиться. Українська православна церква - одна, це Православна церква України. Друге, нам потрібно прийняти закон і законодавчо врегулювати порядок переходу громад в українську православну церкву, включаючи питання майна, щоб не було жодного хаосу, ні будь-яких посягань, щоб все відбувалося регульовано. І тут своє слово повинна сказати Верховна Рада України. Тому нам терміново потрібно прийняти ці законопроекти", - сказав він.

Гончаренко запропонував створити в терміновому порядку робочу групу, "яка за одну добу підготує ці законопроекти, а ми на цьому тижні їх приймемо".

Провокація РФ? Третій за 48 годин: У Польщі продовжують знаходити невідомі предмети, що впали

вівторок, 5 березень 2024, 15:50

У Польщі продовжують виявляти невідомі предмети, що впали. Там зафіксовано вже третю подібну знахідку за останні 48 годин, передають Патріоти України. Як пише видання, ймовірно, це був уламок повітряної кулі, що впала поблизу міста Кервік Вармінсько-Ма...

Людей просять не повертатися до Харкова, бо місто "не захищене": Жданов розповів, чи є загроза наступу РФ

вівторок, 5 березень 2024, 15:22

Російська армія щодня нещадно обстрілює Харківщину. Напередодні по Куп’янську зафіксували перший удар керованими авіаційними бомбами (КАБ) з касетними зарядами. Місцева влада примусово евакуює родин з дітьми з прикордоння, а президент Володимир Зеленсь...