Хіти тижня. Відтепер Україна переслідуватиме кораблі, які зайшли на її територію

​29 грудня Президент нашої країни Петро Порошенко підписав Закон «Про прилеглу зону України».

Зокрема, зазначений документ був прийнятий Верховною Радою України ще на початку грудня поточного року. Головною метою даного закону є гармонізація морського законодавства нашої держави до законодавства країн-учасниць Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року, передають Патріоти України з посиланням на УНН.

Крім того, згаданий документ спрямований на запобігання контрабандних перевезень кораблями в закриті порти тимчасово окупованих територій нашої країни. Прилеглої зоною України, відповідно до закону, є зона відкритого моря, яка розташовується біля берегів української держави. Її зовнішні кордони знаходяться на відстані не більше ніж двадцять чотири милі від вихідних ліній, які призначені для вимірювання ширини територіального моря України.

Згідно з новим документом, українська сторона має право повністю контролювати ситуацію в прилеглій зоні. Так, Україна, в разі встановлення факту порушення законодавства, може зупиняти кораблі, проводити їх огляд, а також заарештовувати членів екіпажів суден, якщо в своїх діях вони переслідували комерційні цілі. Якщо ж екіпаж корабля, намагаючись уникнути покарання, буде робити все, щоб зникнути з поля зору, українська сторона має право його переслідувати. Право на переслідування припиняється в той момент, коли судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої воно ходить.

З архіву ПУ. Каратель Лукашенка зґвалтував програміста, який під час арешту відмовився розблокувати свій телефон

середа, 22 вересень 2021, 4:00

Під час протестів у Мінську співробітник ОМОНу зґвалтував кийком програміста, який відмовився розблокувати телефон. Про це йдеться в доповіді Міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch про побиття і катування учасників протестів в Білорус...

З архіву ПУ. На тлі церков і радянських пам'ятників: Кіркоров, Басков та інші росіяни знялися в кліпі на підтримку кривавого диктатора Лукашенка (відео)

середа, 22 вересень 2021, 3:00

Низка цих російських артистів неодноразово висловлювала свою прихильність Путіну і підтримувала агресивні дії РФ проти України. Російські поп-співаки й співачки у вересні 2020-го записали спільну пісню «Кохану не віддають» й випустили кліп на підтримку...