Хіти тижня. Вибори президента в Україні: Соціологи назвали трійку лідерів (інфографіка)

Якби наступної неділі відбувалися вибори президента України, то серед тих, хто визначився та прийде на дільниці, за Володимира Зеленського проголосували 23,6%, Юлію Тимошенко - 17,8%, Петра Порошенка - 17,3%, Анатолія Гриценка - 16,9%, і Юрія Бойка - 10,8%. Такі результати були оприлюднені під час презентації соціологічного дослідження щодо електоральних очікувань українців від президентських виборів-2019 Центром соціального інжинірингу "РАНД", повідомляють Патріоти України.

На відміну від попереднього соціологічного дослідження, майже на 5% збільшився відсоток респондентів, які вважають, що тільки прихід опозиції до влади зможе кардинально змінити ситуацію в країні – 31,5%, не вірять у будь-які зміни – 22,4%, зменшився відсоток тих, хто покладає надію на політичну і фінансову допомогу "Заходу" – 8,6% та громадський контроль за владою – 2,9%. Приблизно 20,7% опитаних відмовились відповідати.

Соціологія також демонструє ймовірні результати другого туру виборів. У разі виходу пари кандидатів Петра Порошенка і Юлії Тимошенко, то чинний Президент програє з розривом майже 2%. У той же час Володимир Зеленський виграє у Юлії Тимошенко з розривом майже 15%. Анатолій Гриценко виграє у Тимошенко з розривом 10%. У парі Зеленський виграє у Порошенка з розривом 10%. На 11,5% виграє Гриценко у Порошенка.

Сергій Дем’янов підкреслив, що вихід Анатолія Гриценка у трійку лідерів президентських перегонів пояснюється в першу чергу підтримкою суспільства процесу об’єднання проукраїнських демократичних сил. Якщо минулого тижня Гриценко був п’ятим у рейтингах, то чим ближче до голосування, його підтримка тільки зростає.

"Наше й інші соціологічні дослідження показують: якщо він потрапляє до другого туру, то має всі шанси перемогти у другому турі як діючого президента, так і Юлію Тимошенко. Його об’єднання із Садовим, Добродомовим і Гнапом позитивно вплинуло на громадськість і цей посил потрібно інформаційно підсилювати. Адже тільки 39% знають про факт об’єднання демократичних сил", – зауважив він.

Найбільший антирейтинг серед кандидатів у президенти серед тих, хто піде на вибори і визначився з кандидатом, у Петра Порошенка – 42,9%, спостерігається ріст незадоволених кампанією Юлії Тимошенко – 39,7%, Юрія Бойка – 23,8%, Олега Ляшка – 18,2%, Володимира Зеленського – 15,4%. Найменший антирейтинг серед кандидатів має Анатолій Гриценко – 5,6%.

Ізраїль перегляне власну політику щодо надання Україні військової допомоги

четвер, 2 лютий 2023, 17:28

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що готовий переглянути своє ставлення до надання військової допомоги Україні, яку раніше не надавав. Тепер уряд країни вестиме активні переговори зі США, щоб, нарешті, ухвалити рішення про передачу укр...

Ексзаступника міністра оборони взяли під варту: суд визначив заставу у розмірі понад 400 млн грн - ЗМІ

четвер, 2 лютий 2023, 16:55

У четвер, 2 лютого, Печерський районний суд міста Києва призначив запобіжний захід недавно звільненому з посади заступнику міністра оборони В’ячеславу Шаповалову, який є фігурантом кримінальної справи щодо закупівлі за завищеними цінами продуктів для в...