Хіти тижня. Задати жару "Газпрому": Стали відомі причини, за якими Порошенко терміново скликав засідання РНБО (відео)

Ключовою темою засідання стало продовження обмежувальних заходів щодо країни-агресора. Зокрема, тим можливостям, котрі дало рішення Стокгольмського арбітражу по вибивання коштів з "Газпрому" та протидії його проекту Північний потік-2

Ілюстрація:УНІАНУ четвер, 1 березня, відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України під головуванням президента України Петра Порошенка. Ключовою темою засідання стало продовження обмежувальних заходів щодо Росії. Про це йдеться на сторінці глави держави у Facebook, передають Патріоти України.

Так, на засіданні РНБО глава держави заявив, що якщо «Газпром» відмовиться виконувати рішення Стокгольмського арбітражу про виплату компенсації НАК «Нафтогаз України», то українській компанії варто домагатися арешту активів російського газового монополіста.

"Якщо "Газпром" не заплатить гроші, за рішенням Стокгольмського арбітражу - а він повинен був почати це робити ще вчора - "Нафтогаз" повинен домогтися арешту активів "Газпрому" в усьому світі, в першу чергу - тих, які задіяні в проектах на кшталт "Північного потоку -2", - цитує Порошенка його прес-секретар В'ячеслав Цеголко.

У цьому питанні, зазначив Порошенко, «Нафтогаз» може розраховувати на повну підтримку з боку держави. Він заявив, що дії російського монополіста більше не викликають в України паніки і не можуть повернути її в колію патологічної залежності від російського газу.

«Газпром» традиційно безглуздо намагається скористатися похолоданням і нехтує рішенням арбітражу не тільки в частині перерахування коштів, але і в частині обмеження або зниження тиску в транзитних газопроводах. Я сприймаю це як прояв агресивної зневаги РФ міжнародними нормами і правами", - сказав Петро Порошенко.

Також на засіданні Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення продовжити санкції щодо російських банків.

"Протягом 2017 чисті активи українських банків з державним російським капіталом скоротилися на третину, а обсяг розміщених в них коштів фізичних і юридичних осіб - зменшився на 28 і 34 відсотки відповідно", - заявив Порошенко.

Крім того, на засіданні РНБО глава держави привітав ухвалення в першому читанні президентського законопроекту про Вищий антикорупційний суд. Порошенко заявив, що створення такого органу завершить в Україні створення нової антикорупційної інфраструктури правоохоронних і судових органів

"Дискусія потрібна, ретельний розгляд - також, так само як і дотримання регламенту. Але відразу попереджаю: не дам "заговорити" проект про Антикорупційний суд безглуздими синтаксичними і орфографічними поправками і не дозволю відкласти його в довгий ящик". - сказав президент.

"Де ви були?": Кадиров несподівано накинувся на Україну та Захід, бо нібито не допомогли у чеченській війні

середа, 1 лютий 2023, 10:55

Чеченський диктатор Рамзан Кадиров звинуватив Захід та Україну у тому, що вони не допомогли чеченцям воювати за незалежність у дев'яності роки, а зараз Чечня нібито не зможе існувати без Росії, і навіть не прогодує людей, передають Патріоти України. "...

Єльцин ще в 1992 році під час розмови з Бушем-старшим передрік війну проти України: Спливли подробиці

середа, 1 лютий 2023, 10:48

Під час розмов з американським главою Джорджем Бушем-старшим у 1992 році президент РФ Борис Єльцин назвав Україну "головним дестабілізуючим фактором", передають Патріоти України. Як йдеться у розсекречених записах Архіву нацбезпеки США, тема відносин ...