Про це розповів доктор військових наук, член-кореспондент Російської академії ракетних і артилерійських наук, капітан першого рангу Костянтин Сівков у "Військово-промисловому кур'єрі", передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.
За його словами, невразливість "Посейдона" для протичовнових засобів забезпечується великою глибиною занурення і високою швидкістю ходу.
"Якщо це так, то для боротьби з надводними кораблями торпеда зовсім не придатна. Знаходження на глибині не дозволить довести до неї сигнали бойового управління, а велика швидкість різко обмежить енергетичну дальність виявлення цілей ГСН", - заявив експерт.
Сівков також додав, що в найдосконаліших іноземних торпедах при відносно малій швидкості ходу в 25-30 вузлів ГСН бачить ціль на відстані не більше 2,5-3 км. Тому 10-15 кілометрів є "червоною оцінкою" дальності дії.
"Єдино розумним призначенням цієї зброї може бути нанесення ударів по прибережних районах противника ядерними боєприпасами особливо великого калібру", - сказав він.
Відзначається, що спочатку про "Посейдон" було відомо, як про "Статус-6" у 2015 році. Про його тактико-технічні характеристики не було точної інформації. За даними видання, Великобританія назвала його пристроєм "Судного дня".
Питання масованої атаки в треті роковини повномасштабного вторгнення Росії нині активно обговорюють в соцмережах українці, а Telegram-канали попереджають про ймовірність такої атаки. Цю ситуацію прокоментував в інтерв'ю "Радіо Свобода" керівник управлі...
Воїни-розвідники показали, як знищують укріплення та позиції росіян на півдні України. Бійці застосовують дрони, передають Патріоти України з посиланням на ГУР Міноборони в Telegram. На кадрах зафіксована робота бійці групи БПЛА підрозділу "Химера" у с...