Хіти тижня. "Знищення й придушення живої сили і вогневих засобів піхоти": Україна розпочинає виробництво САУ "Гвоздика"

До розпаду СРСР виробництво цього САУ відбувалось на Харківському тракторному заводі до кінця 1991-х року, після чого було звернуте через втрату виробничих зв’язків, зокрема артилерійську частину – гармату 2А31 виготовляли на території сучасної Росії.

В ефірі програми Лінія оборони експерт з бронетанкової техніки Олександр Костур озвучив інформацію про початок виробництва Україною 122-мм самохідних артилерійських установок (САУ) 2С1 «Гвоздика», передають Патріоти України з посиланням на Український мілітарний портал.

Призначення “Гвоздики” – знищення й придушення живої сили і вогневих засобів піхоти, руйнування укріплень польового типу, прокладання проходів в мінних полях і дротяних загородженнях. Боротьба з артилерією, мінометами та бронетехнікою ворога.

Роботи над САУ другого покоління 2С1 “Гвоздика” почалися в ОКБ-9 заводу «Уралмаш» згідно з постановою Ради Міністрів СРСР № 609-201 від 4 липня 1967 року. В 1969 році на полігонні випробовування надійшов її дослідний зразок. У 1971-му САУ 2С1 була прийнята на озброєння і надходила на озброєння артилерійських дивізіонів мотострілкових полків, оснащених бойовими машинами піхоти. 2С1 «Гвоздика» свого часу надійшла на озброєння усіх армій країн Варшавського договору (крім Румунії).

Швидкість розробки та виготовлення установки легко пояснити. Як шасі конструктори використовували відомий тягач МТ-ЛБ, на який встановили ще більш відому гаубицю Д-30. Д-30 для гусеничного варіанту піддали невеликим конструктивним доопрацюванням і присвоїли їй найменування Д-32 (індекс 2А31).

Боєприпаси роздільного заряджання – снаряд і гільза з зарядом. Розроблена широка номенклатура снарядів – радіоелектронної протидії, хімічні, димові, зі спеціальними стрілоподібним вражаючими елементами, кумулятивні, осколково-фугасні. Компонування 2С1 «Гвоздики» в основному аналогічна 152-мм САУ 2С3 “Акація”. У передній частині корпусу знаходиться кабіна водія і моторне відділення, а ззаду – бойове відділення. У башті розміщуються ще три члени екіпажу. Башта повертається за допомогою електричного або ручного приводу на 360 градусів.

Аби досягти мети витрачаються колосальні кошти на науку та промисловий шпіонаж: Американці з'ясували, що Китай готує генно-модифікованих солдатів зі штучним інтелектом

четвер, 24 квітень 2025, 9:20

Коли КНР досягне успіху, це кардинально змінить спосіб умови війни. Згідно з новою доповіддю Комісії з національної безпеки США, Китай може наблизитися до створення генетично модифікованих солдатів, посилених технологіями штучного інтелекту. Експерти п...

Хто наступний посяде престол святого Петра в Ватикані: Штучний інтелект та букмекери назвали фаворита перегонів за папську тіару, а також його найбільшим конкурентів

четвер, 24 квітень 2025, 8:49

Через багато десятиліть новим Папою Римським скоріш за все стане знову уродженець Італії. Після смерті Папи Римського Франциска Католицька церква має розпочати тривалий процес обрання його наступника. Не раніше ніж через 15 днів після його смерті 135 к...