Хтось на Банковій дарма "хліб їсть": Порошенко пропустив дедлайн для подання кандидатур суддів від України до ЄСПЛ

Уже найближчим часом Україна може пропустити наступний термін та залишитися без постійного судді в Страсбурзі вже мінімум на півроку, якщо не буде зроблено відповідних кроків.

Адміністрація Президента України. Фото: Дзеркало тижня.

У Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) вже незабаром не буде повноцінного судді від України, оскільки президент Петро Порошенко свідомо пропустив крайній термін для подання кандидатур, передають Патріоти України.

В ЄСПЛ працюють 47 суддів – по одному від кожного члена РЄ. У квітні 2019-го спливає термін повноважень судді від України в Страсбурзі, якою є зараз Ганна Юдківська. Для того щоб вчасно замінити її новим суддею, вже у січні сесія ПАРЄ мала розглянути кандидатури, однак цього не станеться, бо 6 грудня сплив дедлайн подання кандидатур від України.

Конкурсу на відбір кандидатур Україна не провела, навіть не оголосивши. Зробити це, за законодавством, мав президент Порошенко – така функція закріплена за ним чинним президентським указом.

Таким чином від України залишиться тільки тимчасовий, або ad-hoc суддя – в.о. за українською термінологією. Уже найближчим часом Україна може пропустити наступний термін та залишитися без постійного судді в Страсбурзі вже мінімум на півроку, якщо не буде зроблено відповідних кроків.

У Мін'юсті запевняють, що нагадували Банковій про цю проблему, але наразі рухів немає. "Всі питання – до адміністрації президента, саме вона має запустити цю процедуру. Досі цього не відбулося", – заявив урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина. При цьому на Банковій від коментарів утримуються.

"Звісно, є іміджеві втрати України. Це дуже недобре, що держава навіть не подає кандидатів. Розгляд справ це не зупинить, але це має значення для партнерів у РЄ", – пояснив Іван Ліщина у розмові з журналістами. Він також запевнив, що планова заміна судді не гальмуватиме розгляд "кримської" та "донецької" справ, і що це не є причиною того, щоби гальмувати заповнення квоти України в ЄСПЛ.

Зеленський неочікувано прибув до Канади для зустрічі з Трюдо

п’ятниця, 22 вересень 2023, 7:27

"Прем'єр-міністр Джастін Трюдо сьогодні оголосив, що президент України Володимир Зеленський відвідає Канаду з 21 по 22 вересня. Обидва лідери продовжать тісно співпрацювати задля зміцнення зв'язків між нашими країнами та сприятимуть тому, щоб українськ...

Україна і США домовились спільно виробляти зброю. До роботи залучають понад 2 000 американських оборонних компаній − Зеленський

п’ятниця, 22 вересень 2023, 7:03

Президент Володимир Зеленський заявив, що за підсумками візиту до США має низку вагомих результатів, серед яких домовленість спільно виготовляти озброєння, зокрема, системи ППО. "Дуже важливий візит у Вашингтон був, дуже вагомі результати. Зустріч із п...