Кінець сподіванням "недонадімперії": США розпочинають вихід з ракетного договору, призначена дата

Вихід США з ракетного договору триватиме шість місяців.

США почнуть вихід з ракетного договору в лютому. Ілюстрація: Рейтерс.

США почнуть процес виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 2 лютого, повідомила заступник держсекретаря США Андреа Томпсон. Про це вона заявила в середу, 16 січня, після переговорів в штаб-квартирі НАТО, передають Патріоти України із посиланням на Reuters.

За її словами, вихід США з ракетного договору триватиме шість місяців. Томпсон зазначила, що зустріч з представником РФ в Женеві була такою, що "розчаровує", і підтвердила наміри Вашингтона вийти з пакту.

Нагадаємо, що США висунули Росії ультиматум щодо Договору про РСМД. Росія повинна позбутися крилатих ракет 9М729 або модифікувати їх так, щоб вони не перевищували допустиму дальність, інакше США вийдуть з договору. Вашингтон дав Москві 60 днів на виконання своїх зобов'язань. Відлік почався 4 грудня 2018 року.

Договір забороняє сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їх випробування і розгортання. За підсумками угоди СРСР знищив 1846 ракетних комплексів, а США – 846.

Не такого чекали: Окупація Криму перетворюється для Росії з тріумфу на катастрофу, - The Economist

п’ятниця, 26 червень 2026, 16:49

Українські безпілотники перетворили Крим, окупований країною-агресором Росією, на зону бойових дій. Зберігати там видимість нормального життя з кожним днем стає дедалі важче. Про це пише The Economist, розповідаючи, як анексований півострів стає для РФ...

"Стримування вже не таке": Топпосадовець США розкрив "слабкість" Путіна у війні з Україною

п’ятниця, 26 червень 2026, 16:30

Російський диктатор Володимир Путін припустився серйозної помилки, коли почав залякувати Україну та світ ядерною зброєю. Він укотре продемонстрував свою слабкість. Про це заявив очільник Національного управління ядерної безпеки США Брендон Вільямс, пер...