
Перехід кораблів ЗСУ в Чорному морі, під час якого росіяни захопили в полон українських моряків, був спланованим для виконання рішення Ради національної безпеки про нарощування корабельно-катерного угруповання. Про це заявив командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко в інтерв'ю "Крим.Реаліі", нагадавши, що вони відповідно до плану здійснювали перехід із пункту базування "Одеса" в пункти базування "Бердянськ" і "Маріуполь", повідомляють Патріоти України.
"Те, що там якісь чутки поширює президент Російської Федерації, що вони йшли підривати міст, — та кому цей ваш міст потрібен?! Навіть за наявності того озброєння на катерах. Та це абсурд — йти якимсь камікадзе підривати той міст. Він і так завалиться через декілька років, тому що спроектований невірно й стоїть на зламі тектонічних плит", — зазначив він. За словами Воронченка, той факт, що на борту катерів були курсанти військового інституту на стажуванні, ще раз підтверджує, що "ми здійснювали мирний перехід".
Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...
Крим, який Росія незаконно окупувала та анексувала у 2014 році, для російського диктатора Владіміра Путіна став символом уявлення про Росію як «відновлену наддержаву» та важливим логістичним центром для військових операцій на південному сході України....