Ледь не влаштували блекаут, або Як хакери із РФ зламали енергомережі США

Російські хакери у 2017 році провели масштабну кампанію зі злому мереж електроенергетичних компаній США, при цьому вони могли викликати блекаути, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Wall Street Journal.

Так, кампанія зі злому, ймовірно, триває. До атаки, за даними міністерства національної безпеки США, причетні хакери з групи під назвою Energetic Bear, що працюють на РФ. Вони легко зламали мережі малих комунальних підприємств, а потім проникли в мережі постачальників, які працюють з великими компаніями, вважають у міністерстві.

За словами голови аналітичного відділу системи промисловості і контролю в міністерстві Джонатана Хомера, хакери досягли можливості вмикати і вимикати електрику і вивели з ладу потоки енергії.

Жертвами атаки, за даними міністерства, стали сотні компаній. Деякі фірми можуть не знати про злом, дії хакерів важко виявити, оскільки вони використовували при цьому облікові дані працівників. Видання нагадало, що Міністерство національної безпеки попереджає про зломи інфраструктури США з боку російських груп з 2014 року, проте досі йшлося про декілька десятків, а не сотні жертв.

Угруповання Energetic Bear (також відоме під назвами Dragonfly і Crouching Yeti) виявляє активність щонайменше з 2010 року, її цілями здебільшого є енергетичні та промислові підприємства. Вашингтон вважає, що діяльність угруповання спонсорує Росія. Про виявленні шкідливої програми російських хакерів в системі електроенергетичної компанії у штаті Вермонт ЗМІ повідомляли ще в кінці 2016 року.

Казахстан не визнає результатів псевдореферендумів на окупованих українських територіях, - МЗС республіки

понеділок, 26 вересень 2022, 12:07

Як повідомляє Казахське телеграфне агентство, керівництво держави підтримує принципи територіальної цілісності держав, їхньої суверенної рівності та мирного співіснування. "Що стосується проведення самопроголошеними державами ЛНР та ДНР, й військовими ...

Лукашенко терміново прилетів на Росію до Путіна (фото)

понеділок, 26 вересень 2022, 12:00

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко Лукашенко сьогодні проведе зустріч з російським диктатором Володимиром Путіним. Про це повідомляють пропагандистські ЗМІ. Повідомляється, що переговори лідерів розпочнуться найближчим часом. . ...