Ледачий диктатор: Ходорковський розповів, як приймаються рішення в Росії

Путін в основному зосереджений на зовнішній політиці, а на внутрішню особливої уваги не звертає.

Михайло Ходорковський. Фото:www.rapsinews.com

Російський опозиціонер, який залишив Росію, засновник фонду "Відкрита Росія" і екс-глава ЮКОСа Михайло Ходорковський назвав ледачим президента РФ Володимира Путіна. Про це опозиціонер сказав в інтерв'ю DW, відповідаючи на питання про те, як у Кремлі приймаються рішення, наскільки їх можна спрогнозувати і яку роль в цьому відіграє Путін, передають Патріоти України.

"Я вважаю, що сьогодні якщо й неможливо передбачити кожен конкретний крок, то загальну спрямованість кроків - цілком.

Головна проблема тієї системи управління країною, яку побудував Володимир Путін, полягає в тому, що немає іншого джерела легітимності при владі, крім особисто Путіна і його рейтингу. У результаті вся чиновницька рать орієнтується рівно на два параметри", - сказав Ходорковський.

"Перший - це те, що сказав Путін. Якщо є шанс, що Путін це помітить. Другий параметр - що вигідно для своєї кишені.

Оскільки Володимир Путін все-таки всього лише людина, до того ж людина, яка не звикла працювати надто важко, зрозуміло, що кількість питань, які знаходяться у сфері його безпосередньої уваги, вже не така велика. Зараз, скоріше, це зовнішня політика", - зазначив опозиціонер.

Щодо внутрішніх справ Росії Ходорковський сказав, що Путін вважає їх невеликою проблемою і "уваги на це особливо не звертає".

"А всередині країни йде боротьба різних груп за ресурс. Силова боротьба. Регіональні еліти хочуть свого, силовики хочуть свого, підприємці, у тому числі близькі до Володимира Путіна, хочуть свого.

Ось в рамках цих битв за ресурс і вибудовується ця внутрішня політика, в тому числі та, яка і буде на виборах 2016 року. Як він робить вибір? Тут теж дуже простий алгоритм.

Путін завжди вибирає те рішення, яке, на його думку, на наступному кроці дає йому більше можливостей вибору. Ось це стандартний алгоритм. Він від нього практично ніколи не відходить", - сказав Ходорковський.

Дотиснули таки?: Росія зізналася в допінгу, - західні ЗМІ

п’ятниця, 25 травень 2018, 13:19

Французьке видання L'Equipe заявило, що отримало в своє розпорядження лист від керівників російського спорту, адресований голові Всесвітнього антидопінгового агентства Крейгу Ріді про визнання існування в країні допінг-системи. Тема грандіозного допінг...

Гаага вже зачекалась: Дві країни офіційно звинуватили Росію у катастрофі МН17 на Донбасі

п’ятниця, 25 травень 2018, 12:55

Президент України Петро Порошенко доручив МЗС приєднатися до ініційованого Нідерландами і Австралією процесу проти Росії. Австралія та Нідерланди мають намір притягнути Росію до відповідальності через причетність до катастрофи Boeing-777 авіакомпанії M...