"Майбутнє залежить від нас, а не від Трампа", - Портников

"Європейське турне президента Сполучених Штатів вже затьмарене цілою серією скандалів. Епатаж, неповага до колег, некомпетентність, відверта брехня - і це все буквально за кілька днів, не найкращих в історії цивілізованого світу", - пише у своєму блозі Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"У Брюсселі Дональд Трамп критикує Ангелу Меркель і називає Німеччину "заручницею" Росії. При цьому наводить абсолютно неправдоподібні цифри енергетичної залежності Німеччини від Росії, збільшує їх у кілька разів.

Потім він буквально зриває зустріч керівників країн НАТО з президентами України і Грузії - для того, щоб знову поговорити про збільшення військових бюджетів країн - членів НАТО.

У Лондоні він критикує Терезу Мей за новий план "брексіту" і говорить, що колишній міністр закордонних справ країни Борис Джонсон був би відмінним прем'єр-міністром.

Звичайно, українцям може стати страшно напередодні майбутньої зустрічі Трампа з Путіним. Але не потрібно боятися. Трамп - надувна кулька над світом великої політики. Він може вселяти страх своїми розмірами. Але він не може змінити реальність. Перш за все тому, що реальність його не дуже цікавить.

В це важко повірити, але Трампа цікавлять тільки слова. Це вже зрозуміли диктатори і популісти, які відверто спекулюють на дитячому марнославстві американського президента. Але що з того? Ось Трамп читає лист від північнокорейського правителя. Теплі слова, запевнення в повазі - все як він любить. Трамп може вважати, що домовиться з Кім Чен Ином. Але він не може скасувати санкції проти КНДР до того часу, поки не з'являться реальні докази про відмову цієї країни від ядерної зброї.

Те ж саме стосується і Росії. Путін може лестити Трампу. Трамп може обіцяти йому все, що завгодно. Але він не може це здійснити без конкретних кроків з боку російського правителя. У цьому вся проблема. Трамп, Путін і Кім Чен Ин живуть в одній реальності, а весь світ - в іншій.

Звичайно, комусь може здатися неприємним і небезпечним, що президент найбільшої демократичної країни сучасного світу виявився в одній імітаційній реальності з диктаторами. Але це - вибір народу Сполучених Штатів. Цей вибір треба поважати. Трампа обрали американські громадяни і тільки їм вирішувати, чи ефективно ця людина керує Америкою.

А для будь-якої суверенної країни головне завдання - це зміцнювати власний суверенітет.

Головна помилка української політичної еліти - в спробі підмінити залежність від Москви залежністю від Вашингтону, візити до посольства Росії візитами у посольство США.

Помилка ще і в тому, що стиль відносин США з країнами-союзниками відрізняється від російської манери поведінки - які б вислови не дозволяв собі Трамп.

Простіше кажучи, американському дипломату може бути так само приємно, коли керівники країни перебування чекають від нього підтримки або вислуховують поради, як і дипломату з Росії. Але на цьому схожість закінчується. Ніхто в держдепартаменті та Білому домі не хоче керувати Україною так, як цього хотіли в Кремлі. Більш того, в Білому домі взагалі ніякою іншою країною світу не хочуть керувати. Там хочуть керувати Америкою. І Трампа це стосується ще більше, ніж його попередників.

Тому єдина прийнятна тактика і стратегія у взаємовідносинах навіть з таким шановним союзником, як США - це захист суверенітету України. Це відстоювання нашого права на рішення, які відповідають нашим національним інтересам - навіть тоді, коли такі рішення розходяться з американськими поглядами. Так діє кожна країна цивілізованого світу - чому Україна повинна бути винятком?

Майбутнє нашої країни, на щастя, більше не визначається в Кремлі і за нього не голосують росіяни. І воно не повинно визначатися в Білому домі, за нього не повинні голосувати американці. Наше майбутнє визначається одним-єдиним суб'єктом - українським народом. І від його вибору, від твердості і впевненості його обранців залежить, яким це майбутнє виявиться".

"Ми з тобою однієї крові": Фіцо побачив разючю схожість замахів на себе і на Трампа і шкодує, що важко покарати воронів цих обох чудових діячів

неділя, 14 липень 2024, 18:15

Прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо здалися схожими сценарії замахів на експрезидента США Дональда Трампа і на нього самого. Словацький прем’єр заявив, що сценарій замаху на Трампа і на нього – це "точна копія", зазначають Патріоти України. . "Сц...

"Усі загрози очевидні": Заява Буданова про замахи на Путіна викликала метушню в Кремлі

неділя, 14 липень 2024, 17:49

У Росії сполошилися після слів начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова про те, що на російського диктатора Володимира Путіна було скоєно кілька невдалих замахів. Спростовувати це кинувся особисто прессекрет...