"У координації з Європейським Союзом та Сполученими Штатами Канада сьогодні оголошує про нові санкції у відповідь на агресивні дії Росії в Чорному морі та Керченській протоці та незаконну анексію Криму Росією. Міністр закордонних справ Христя Фріланд оголошує про санкції проти 114 осіб та 15 суб'єктів, відповідно до Закону про спеціальні економічні заходи", - йдеться у повідомленні.
До списку потрапили глава правління "Газпромбанку" Андрєй Акімов, заступник міністра енергетики РФ Андрєй Черезов, соратник Путіна мільярдер Ігор Ротенберг, головнокомандувач військами національної гвардії РФ Віктор Золотов.
Крім того, під санкції потрапили державні російські оборонні компанії, такі як "Сухой", "МіГ", "Оборонлогістика".
В уряді підкреслили, що ці санкції є відповіддю на військові дії Росії проти трьох українських суден і захоплення українських моряків у Чорному морі в листопаді 2018 року та порушення міжнародного права.
Канада також внесла до санкційного списку низку осіб та організацій, відповідальних за незаконне вторгнення та продовження окупації Криму та дестабілізацію Східної України.
Після незаконної анексії Криму в 2014 році Канада внесла в санкційний список понад 300 осіб і організацій. Сьогоднішнє рішення доводить цей показник до 435. Санкції передбачають заморожування активів та заборону на співпрацю.
У свою чергу США запровадили санкції проти шести громадян РФ і вісьмох компаній у відповідь на триваючу агресію Росії в Україні.
Як повідомляє прес-служба відомства, обмежувальні заходи введені стосовно шести громадян і восьми компаній у відповідь на триваючу агресію Росії в Україні.
"Сьогоднішній крок спрямований на окремих осіб і суб'єкти, які відіграють важливу роль у невиправданих російських атаках на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму і підтримці незаконних сепаратистських виборів на сході України", - йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США від 15 березня.
Все майно та інтереси у власності зазначених осіб блокуються, а особам у США заборонено здійснювати з ними будь-які операції.
У список потрапили чотири російських чиновника, які були причетні до нападу в Керченській протоці. Зокрема, це Геннадій Медведєв (заступник директора прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії), Сергій Станкевич (начальник прикордонної служби Федеральної служби безпеки Росії), Андрій Шеїн (заступник начальника прикордонної служби та начальник відділу берегової охорони Федеральної служби безпеки Росії) і Руслан Ромашкін ("начальник пункту управління командуванням Федеральної служби безпеки Російської Федерації для Республіки Крим та Севастополя").
Також в список потрапили двоє українських сепаратистів, які причетні до організації нелегітимних виборів у листопаді 2018 року на окупованій частині Донецької області. Це Олексій Олексійович Найденко ("заступник голови Центральної виборчої комісії" так званої "ДНР") і Володимир Юрійович Висоцький ("секретар Центральної виборчої комісії" так званої "ДНР").
У списку санкцій також вісім російських оборонних компаній, пов'язаних з діяльністю в окупованому Криму: Ярославський суднобудівний завод, Зеленодольський суднобудівний завод ім. Горького, АТ "Концерн Океанприбор", ПАТ "Зірка", АТ "Завод " Фіолент", "Судокомпозит", ТОВ "СК Консоль-Строй ЛТД" і ТОВ "Нові проекти".
Найбільш скромними виявились санкції ЄС - під заборону потрапили лише вісім фізичних осіб.
Росія поставила Північній Кореї зенітні ракети в обмін на відправку військ для участі у війні проти України, пише AP, пише AP з посиланням на міністра оборони Південної Кореї Шина Вонсіка, передають Патріоти України. У п’ятницю Шин в ефірі телепрогра...
Окупанти можуть імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети, щоби активувати усі українські ППО. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів в ефірі "Київ 24", передають Патріоти України. "Той самий "Сармат", коли проходив...