МАУ Коломойського хоче “мирову”, а про борг державі у 300 млн грн забули (відео)

З 1 січня 2014 року МАУ стягувала з кожного пасажира збір з відповідним цільовим призначенням, але до Фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях ці кошти не перераховувала.

МАУ Коломойського не хоче платити борг України. Фото: Корреспондент.

Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України”, яка заборгувала перед державою майже 300 мільйонів гривень, хоче укласти з Мінінфраструктури мирову угоду і заплатити лише шосту частину багатомільйонного боргу. Про це міністр Володимир Омелян проінформував народного депутата Віктора Чумака, який направив запит до міністерства на прохання Центру протидії корупції, пишуть Патріоти України з посиланням на ЦПК.

За словами Омеляна, борг МАУ перед Державним фондом фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях збільшився до 295,5 млн грн.

Тобто з 1 січня 2014 року МАУ стягувала з кожного пасажира збір з відповідним цільовим призначенням, але до Фонду ці кошти не перераховувала. Цей збір може побачити в своєму квитку кожний пасажир, який літав МАУ (подивитися квиток).

“МАУ пропонує вирішити спір з державою підписанням мирової угоди. Але компанія пропонує погасити всього 47 млн грн, а не всю суму боргу”, – повідомляє Омелян. За його словами, міністерство не буде приймати таку пропозицію авіакомпанії.

Він також додав, що з березня 2016 року МАУ припинила стягувати з пасажирів цей збір у вигляді коду UD, проте квитки дешевшими не стали, адже компанія прописала стягнення цих коштів з пасажирів ці в інші статті платежів.

Нагадаємо, що махінації МАУ не залишились без уваги НАБУ. В листопаді детективами було підготовлено підозру трьом особам – екс-керівнику Державіаслужби Антонюку, президенту та головбуху МАУ.

Злочин кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Підозрюваним загрожує до 12 років з конфіскацією майна, а МАУ має повернути борг державі у повному обсязі.

Однак слідчі НАБУ отримали від голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького відмову підписувати підозру менеджерам Коломойського. Керівник САП аргументував свою відмову наявністю у МАУ позитивних судових рішень господарських та адміністративних судів, що, на думку прокурора, робить справу НАБУ безперспективною.

Нагадаємо, у господарських судах розглядалися спори між МАУ та Державіаслужбою щодо стягнення вказаного збору на користь держави. Верховний суд поставив крапку в цих спорах, остаточно припинивши провадження з причини того, що ці спори не підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а натомість, мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Щодо спорів в адміністративному порядку, то мова йде про позови МАУ до Державіаслужби щодо визнання протиправним направлення Державіаслужбою рахунків до МАУ про стягнення збору.

Наразі суди відмовляють МАУ, оскільки не вважають направлені Авіаслужбою рахунки такими, що мають ознаки рішення обов’язкового характеру та якимось чином порушують права МАУ.

Однак адмінсуди відмовляють і Державіаслужбі у стягненні збору, оскільки вважають, що її рішення мають інформативний характер, а також відсутнє достатнє нормативне регулювання, яке б дозволяло службі стягувати ці кошти з МАУ в судовому порядку.

Усі ці спори мають опосередковане відношення до кримінального провадження НАБУ, яке б могло поставити жирну крапку у цьому судовому “футболі”.

МАУ вже стягнула цей збір разом з квитком з кожного пасажира, який протягом 2014-2015 років користувався її послугами, та поклала ці кошти собі в кишеню замість того, щоб віддати за призначенням – державі. Незалежно від результатів цих судових спорів, кошти підлягають поверненню або державі, або пасажирам.

Громадяни Словаччини, після відмови уряду Фіцо підтримати ініціативу Чехії, зібрали понад 2 млн євро на снаряди для України

субота, 20 квітень 2024, 8:05

Жителі Словаччини зібрали понад два мільйони євро на купівлю снарядів для України, після того, як влада країни відмовилася підтримати ініціативу Чехії зі збору коштів та пошуку боєприпасів для Києва. Суму зібрали менш ніж за дві доби. У кампанії, яка п...

"Путін буде вимушений відкривати другий фронт у Калінінграді, в Курській області, у Придністров’ї": У РДК анонсували нові рейди

субота, 20 квітень 2024, 7:56

Бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) з позивними "Лакі", "Могила" та "Кардинал" пояснили, для чого здійснюють рейди на Білгородщину та анонсували "сюрприз" для країни-агресорки. Про це йдеться у відео на YouTube-каналі "Український Свідок", пе...