"Ми не почуваємося в безпеці": Польща і Литва заявили, що дружитимуть проти Росії

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив, що Вільнюс та Варшава будуть поглиблювати співпрацю у сфері безпеки. Таке рішення пояснив очевидною загрозою з боку Росії, повідомляють Патріоти України.

"Я гадаю, що і Польща подібне відчуває. Маємо дуже близький приклад України. Ми бачимо ситуацію в Грузії, Молдові. Ми не відчуваємо себе повністю у безпеці, тому реалізуємо великі безпекові проекти", - розповів глава литовського уряду.

За словами Скверняліса, ситуація між Росією та Литвою "не є нормальною". На думку урядовця, для позитивних змін потрібні бажання та зусилля обох сторін. "Для цього має змінитися тон та погляди на Литву та держави Балтії", - сказав політик.

Скверняліс нагадав, що Литва неодноразово була окупована Росією. "Це пояснює нашу співпрацю з найближчими сусідами - з Польщею, і нашу спільну позицію. Це сприяє збільшенню безпеки", - заявив він.

Урядовець пояснив, що з Польщею Литву об'єднують погляди на Європейський союз. "Ми підтримуємо союз суверенних держав, інтереси яких відповідно представлені. Певні зміни в ЄС мають відбуватися у цьому напрямку, аби жодна держава не відчувала себе дискримінованою, другим сортом", - сказав він.

Представники Литви, Латвії та Естонії розкритикували американську мережу супермаркетів Walmart за торгівлю одягом із символікою СРСР. Вони висловили "абсолютне розчарування мережею, яка не проявляє поваги до мільйонів громадян, які стали жертвами радянського тоталітарного режиму".

Байден під час зустрічі з Зеленським озвучив дату, коли танки Abrams почнуть надходити до України

п’ятниця, 22 вересень 2023, 1:45

Президент США Джо Байден заявив, що перші американські танки Abrams прибудуть до України вже наступного тижня. Байден під час зустрічі із Зеленським оголосив про новий пакет допомоги Україні, куди увійде більше артилерії, боєприпасів та протитанкової з...

"Все йде за графіком": У Пентагоні назвали терміни поставки танків Abrams

четвер, 21 вересень 2023, 23:30

Партія американських бойових танків Abrams прибуде в Україну вже найближчим часом. Про це заявив представник Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки бригадний генерал Патрік Райдер під час брифінгу, передають Патріоти України. За його словами, в...