На грані великої війни? Журналіст пояснив мовчання Путіна щодо Керченської протоки

У Росії є два варіанти реакції на третю спробу України пройти Керченську протоку. Про це написав у своєму блозі на "Грані.ру" журналіст Олександр Подрабінек, нагадавши, що офіційної заяви з боку російської влади поки не було, повідомляють Патріоти України.

"Перший. Дати кораблям лоцмана, не чинити перешкод проходу через протоку і вдати, що при дотриманні всіх необхідних процедур ніяких проблем ніколи не виникає. Таким чином російська влада непрямим чином підтвердить свої звинувачення в тому, що в листопаді українські військові потрібну процедуру не виконали, а значить, арешт моряків був обгрунтований", – зазначив він

За словами журналіста, ця хитрісь дозволить Кремлю зберегти "хорошу міну при поганій грі" і виглядати миротворцем. Однак будуть і втрати для Москви: доведеться відмовитися від ідеї надати Азовському морю статус внутрішніх російських територіальних вод, змиритися з неконтрольованою присутністю іноземних суден і піти на поступку світовій спільноті.

"Другий варіант звичніше і простіше: заборонити кораблям прохід в Азовське море, ще раз виразно зазначити свою військову присутність в акваторії Керченської протоки і разом істотно підвищити градус міжнародної напруженості. В результаті Москва знову продемонструє імперську непоступливість, а президент Путін збільшить свою капіталізацію поганого хлопця, з яким хочеш не хочеш, а треба домовлятися", – пояснив Подрабінек.

Він додав, що для Росії в цьому випадку може з'явитися реальна загроза серйозного військового конфлікту з перспективою перетворення його на глобальну війну.

"Для Путіна це буде втратою тільки в тому випадку, якщо він до такої війни не готовий, а показна його рішучість не більше ніж блеф. Насправді ніхто точно не знає, чи блефує Путін і його оточення або вони дійсно готові воювати із Заходом. Боюся, вони не знають цього й самі, погано розуміючи сучасний світ і граючи в гру, межу якої не розрізняють", – заявив журналіст.

Він також нагадав, що не було поки реакції Кремля на готовність України знову пройти Керченську протоку. "Це означає, що лінія відповідної поведінки швидше за все ще не визначена. Третя спроба українських кораблів пройти Керченською протокою може стати наочним тестом на політичну свідомість російського керівництва. Вибір Кремля позначить не політичний курс, а щось набагато більше: оцінити ризики і відступити – або увійти в раж божевілля і готовності до самознищення", – резюмував він.

Син нардепки Королевської виграв вибори в Краматорську

субота, 31 жовтень 2020, 18:55

Ростислав Солод народився 2001 році, освіта загальна середня, тимчасово не працює. Краматорська міська територіальна виборча комісія затвердила постанову з результатами виборів депутатів міської ради. Як повідомляє Kramatorsk Post, за списком партії "О...

"Розгін КС" вже узгоджений з ЄС та послами G7 – Арахамія

субота, 31 жовтень 2020, 17:11

Лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наголосив, що ідею Володимира Зеленського про оновлення складу Конституційного суду України вже підтримав Європарламент і цю пропозицію також узгодили з послами країн Великої сімки. Про це слуга написав у сво...