На межі: Кисельов розповів, який регіон Росії може "запалати"

Свого часу розвал Радянського Союзу здавався чимось неймовірним.

Ілюстрація: ЖЖ

У Російській Федерації є низка регіонів, в яких може виникнути напруженість і прагнення до незалежності. "Але Радянський Союз - це одне, Російська Федерація - це інше", - сказав в інтерв'ю "Обозревателю" журналіст і телеведучий Євген Кисельов, повідомляють Патріоти України

Відповідаючи на запитання, чи збережеться РФ в своїх нинішніх кордонах протягом наступних 6 років перебування при владі Володимира Путіна, він сказав: "Я думаю, що так".

"Все-таки Союз був інший - в ньому були багатонаціональні республіки, у кожної з яких була своя історія невдалої боротьби за незалежність. Я допускаю різні сценарії. Але я не бачу в моноетнічній державі, де абсолютну більшість населення складають все-таки росіяни, перспективи виникнення відцентрових сил, які розірвали Радянський Союз", - сказав він.

Говорячи про такі, нехай і малоймовірні, сценарії, Кисельов назвав низку регіонів, в яких може виникнути напруження. "Я допускаю, що за певного розкладу Північний Кавказ може знову запалати. Я допускаю, що колись можуть виникнути проблеми з віддаленими регіонами Російської Федерації, наприклад, з Примор'ям, з Далеким Сходом. Там теж є якась традиція - свого часу там була незалежна Далекосхідна республіка. Про це іноді згадують. І зрозуміло, що будь Примор'я більш успішним в економічному відношенні регіоном, там все може складатися по-іншому. Поруч Китай, Південна Корея, Японія. Економічне становище в Японії і, умовно кажучи, ціна на старі автомобілі є набагато більш важливим фактором для далекосхідного обивателя, ніж те, що відбувається за багато тисяч кілометрів, десь на іншому кінці землі в Москві. Але це в теорії. А на практиці, на жаль, це не так", - констатував журналіст.

І продовжив: "Я допускаю, що щось може бути в Калінінграді, в якому ще сильна пам'ять про те, що тут була Німеччина. І тепер, наскільки я розумію, люди більш молодих поколінь відчувають себе в більшій мірі європейцями, ніж жителями якоїсь області Росії ".

Кисельов звернув увагу на ще один важливий факт - на розташування того чи іншого регіону відносно кордонів держави."Коли у тебе є вихід до сусідніх держав, до теплих морів і океанів, тобі простіше боротися за незалежність. В майбутньому. А коли ти знаходишся десь всередині російської території, наприклад, Свердловська область з центром в Єкатеринбурзі. Так, це промисловий Урал, один з небагатьох регіонів-донорів, які успішні в економічному відношенні і які утримують дотаційні регіони, яких в Росії більшість. Але куди їм діватися там в Єкатеринбурзі? Як їм стверджувати свою незалежність?" - запитав він.

Вигідна "схема"? Росія поставила КНДР зенітні ракети в обмін на її війська, - Південна Корея

п’ятниця, 22 листопад 2024, 10:43

Росія поставила Північній Кореї зенітні ракети в обмін на відправку військ для участі у війні проти України, пише AP, пише AP з посиланням на міністра оборони Південної Кореї Шина Вонсіка, передають Патріоти України. У п’ятницю Шин в ефірі телепрогра...

"Можуть бути такі варіанти": Коваленко пояснив, чи здатні росіяни імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети

п’ятниця, 22 листопад 2024, 10:23

Окупанти можуть імітувати пуск міжконтинентальної балістичної ракети, щоби активувати усі українські ППО. Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів в ефірі "Київ 24", передають Патріоти України. "Той самий "Сармат", коли проходив...