НАБУ - проти: У Ситника закликали Порошенка ветувати закон про судову реформу

Найбільше занепокоєння у відомства викликає передбачена проектом поправка до ст. 219 КПК, що обмежує терміни досудового розслідування тяжких злочинів до шести місяців з моменту внесення відомостей в ЄРДР з можливістю продовження ще на півроку.

НАБУ. Ілюстрація:уніан

НАБУ закликало президента Петра Порошенка ветувати законопроект про судову реформу №6232, бо він містить ряд протиріч, які можуть паралізувати роботу органів досудового розслідування. Відповідна заява опублікована на сайті НАБУ, передають Патріоти України.

Найбільше занепокоєння у відомства викликає передбачена проектом поправка до ст. 219 КПК, що обмежує терміни досудового розслідування тяжких злочинів до шести місяців з моменту внесення відомостей в ЄРДР з можливістю продовження ще на півроку. У бюро відмічають, що розкриття і розслідування складних корупційних схем в такі стислі терміни неможливе.

У НАБУ наводять приклад, коли при розслідуванні виведення коштів за кордон детективи виявляють ланцюжок, що складається в середньому з семи-десяти ланок, через які вкрадені гроші перераховуються кінцевим бенефіціарам.

"Для отримання доказів у справі детективи повинні проаналізувати банківські операції підприємства кожної ланки. При таких обставинах тільки на розкриття банківської таємниці відповідно до ст. 164 КПК детективу знадобиться мінімум сім-десять місяців, не говорячи про подальше проведення експертних досліджень", - говориться в повідомленні.

На думку НАБУ, ще один ризик нових норм КПК - закриття в судовому порядку проваджень, в яких терміни досудового слідства перевищують півроку, за ініціативою самих фігурантів розслідувань.

Також в запропонованих до КПК поправках відсутні перехідні положення, які б виводили з-під дії кодексу поточні справи, де поки нікому не оголошено про підозру, вважають у бюро.

Серед інших спірних змін у відомстві називають правки, внесені в ст. 132, 234, 242 і 303 КПК.

У НАБУ переконані, що подібні зміни заблокують розслідування тяжких і особливо тяжких злочинів і зроблять неможливим залучення винних до відповідальності.

"Національне бюро закликає президента України не допустити блокування роботи органів досудового розслідування, ветувавши суперечливі зміни до Кримінального процесуального кодексу", - говориться в повідомленні.

4 жовтня Верховна Рада підтримала законопроект №6232 про зміни до Господарського та Цивільного процесуального кодексу, а також Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів.

Дедлайн на 20 квітня все ще в силі? - Рубіо заявив, що США будуть знати "через тижні, а не місяці", чи готова Росія до миру після переговорів у Вашингтоні зі спецпредставником Путіна

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:55

При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...

Варіантів два: "Коаліція рішучих" вимагає від Кремля швидко погодитись на перемир’я або відкинути його

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:40

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...