Направлена офіційна нота: Єврокомісії доведеться відповідати за "дружній" ляп Юнкера про Україну

Такі висловлювання напередодні набрання чинності Угоди про асоціацію підривають і рівень нашої довіри, і наш серйозний рівень співпраці.

Микола Точицький. Фото: day.kyiv.ua.

Представник України при Євросоюзі, посол Микола Точицький висловив Європейській комісії свою стурбованість у зв'язку з висловлюваннями президента ЄК Жана-Клода Юнкера на адресу України, які не відповідають дійсності і які були використані російськими ЗМІ для дискредитації України напередодні набуття чинності Угоди про асоціацію. Про це він сказав власному кореспонденту УНІАН в Брюсселі, коментуючи на прохання агентства висловлювання Юнкера про те, що нібито президент України Петро Порошенко говорив, що Україна вже у ЄС та НАТО. Новину передають Патріоти України.

Зокрема президент ЄК сказав: "Я бачу, що мій друг Порошенко сказав декілька днів тому, що Україна є Європейським Союзом і НАТО, але зараз це не те і не інше. Я думаю, що ми повинні це мати на увазі". Представник України при ЄС заявив, що ці слова не залишилися поза увагою керівництва держави та Представництва при Євросоюзі. "Я офіційно звернувся до Європейської комісії за роз'ясненнями з приводу нещодавніх висловлювань президента Жана-Клода Юнкера під час щорічної конференції послів у Брюсселі. Я також привернув увагу до фактичних слів президента України Порошенка, який, виступаючи з нагоди 26-ї річниці Незалежності України, відзначив незмінність стратегічного курсу України на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури. Нібито сказане (президентом) про те, що Україна вже в ЄС та НАТО, не відповідає дійсності. Тому своїм колегам у Єврокомісії я висловив занепокоєння, бо слова президента ЄК були широко використані у першу чергу для пропаганди в російських ЗМІ з метою дискредитації України та нашого євроінтеграційного курсу", - сказав Точицький.

На переконання посла, такі висловлювання напередодні набрання чинності Угоди про асоціацію "підривають і рівень нашої довіри, і наш серйозний рівень співпраці". Разом з тим, український дипломат констатував, що у той же час Євросоюз надає "масштабну політичну та фінансову підтримку протидії агресії РФ, відзначає реформи, які здійснює Україна". "Ми маємо дочекатися офіційних роз'яснень, але свою стурбованість ми висловили", - наголосив Точицький.

Удар окупантів по передмістю Дніпра: Зеленський показав відео рятувальної операції

субота, 3 червень 2023, 23:43

Окупанти атакували передмістя Дніпра. Снаряди потрапили між двома двоповерховими житловими будинками. Під завалами досі перебувають люди. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України. За його словами, усі екстрені служби пра...

Тренувалися "звільнятися з полону": Після жарту Зеленського влада окупованого Придністров’я провела військові навчання

субота, 3 червень 2023, 23:29

«В полон? Ви забуваєте, що це – територія Молдови», – заявив Зеленський , відповідаючи на питання, чи братиме Україна в полон російських окупантів з Придністровського регіону. Після заяви у телеграм-каналах, пов’язаних із тираспольським режимом, наступ...