"Нас готують до "боротьби за мир", - Портников про новий план Москви

"Підписання у Луганську представниками політичної партії "Розумна сила" з "українцями на непідконтрольних територіях" "народної декларації про мир" не стало важливою подією для українських медіа. І справді - який сенс надавати додаткову значимість фейковій події, яку до того ж активно висвітлюють колабораціоністські телеканали", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Тим часом, просто так відмахуватися від чергового пропагандистського сценарію Москви я б не став. Російські ідеологи, як правило, не придумують нічого нового. І зараз вони намагаються нав'язати нам схему "боротьби за мир", яка успішно була випробувана у Радянському Союзі.

СРСР, як відомо, був мілітаристською агресивною державою, яка активно готувалася до війни і не приховувала своєї ворожості до цивілізованого світу. Тільки в десятиліття після Другої Світової війни радянські орди вторгалися до Угорщини, Чехословаччини, Афганістану, брали участь в десятках локальних конфліктів. СРСР встановлював ядерні ракети на Кубі, воював на кордоні з Китаєм, активно готував терористів і диверсантів і фінансував їх.

Це була справжня країна-війна. Але саме вона активно боролася за мир в точній відповідності з популярним і брехливим віршем Євгена Євтушенка "Хотят ли русские войны?".

Росіяни - принаймні, наділені владою - дуже хотіли. Але одночасно витрачали мільйони доларів на всесвітній рух прихильників миру, головним завданням якого було довести, що війни якраз хоче агресивний Захід, а в Кремлі сидять білі овечки. До участі в русі залучали відомих громадських діячів, письменників, діячів культури, політиків. Учасники руху влаштовували численні демонстрації протесту - проти дій Заходу зрозуміло. Проти оборонної зброї, проти спроб перешкодити встановленню прорадянських диктатур, проти всього, що могло допомогти цивілізованому світу у протистоянні зі злом.

І не потрібно думати, що учасниками цього огидного процесу були тільки відверті маргінали. СРСР практично щорічно присуджував міжнародну сталінську, а потім ленінську премію "За зміцнення миру між народами". Серед її лауреатів - Пабло Неруда, Пабло Пікассо, президент Фінляндії Урхо Кекконен, інші люди зі світовими іменами.

Нас готують до такої ж масштабної фальсифікації. Не помічати, що війну розв'язала Росія, що вона окуповує нашу землю, вбиває наших людей. Звинувачувати в усьому свою владу і закликати до діалогу - поки "народному", а там, якщо пощастить - і на рівні нової української влади, яку в Москві дуже хотіли б сформувати з прихильників такого ось ганебного "миру".

Джерело: Еспресо.ТV

США більше не є нейтральним посередником, а разом з нами виступають за територіальну цілісність України,— Макрон (відео)

п’ятниця, 26 червень 2026, 11:40

США вперше підтримали документ, у якому фактично відмовилися від ролі нейтрального посередника щодо України. Про це під час брифінгу на саміті Франція-Італія в місті Антіб заявив французький президент Еммануель Макрон, передають Патріоти України. . "В...

Росія задумала різке збільшення армії, але зіткнулася з серйозною проблемою, - ISW

п’ятниця, 26 червень 2026, 11:30

Росія продовжує реалізовувати плани зі значного розширення своїх збройних сил, однак їхнє втілення може зіткнутися з низкою серйозних труднощів. Про це повідомляють аналітики Institute for the Study of War, передають Патріоти України. За їхньою оцінкою...