Навіть Папі Римському поскаржився: "Хвилюючись" за українське православ'я, глава РПЦ Кирило сам втручається в справи іншої церкви

РПЦ на чолі з Кирилом (Гундяєвим) намагається перешкодити отриманню Україною Томосу про автокефалію на міжнародному рівні.

З наближенням Об'єднавчого собору, який відбудеться завтра, 15 грудня, представники РПЦ все ще намагаються зробити спроби перешкодити створенню автокефальної української православної церкви. Вчора, нагадаємо, СБУ заявила про плани «УПЦ МП» на чолі зі скандальним настоятелем Києво-Печерської Лаври митрополитом Павлом підготувати криваві провокації. Зі свого боку, РПЦ ФСБ на чолі з Кирилом (Гундяєвим) намагається перешкодити отриманню Україною Томосу про автокефалію на міжнародному рівні. Так, стало відомо про те, що ватажок РПЦ направив послання в ООН, Папі Римському, главам Франції та Німеччини в зв'язку з «порушенням прав віруючих в Україні і тиском офіційного Києва на церкву». Про це повідомила прес-служба РПЦ, передають Патріоти України.

«Останнім часом втручання керівників світської української держави в церковні справи набуло характеру грубого тиску на єпископат і кліриків Української православної церкви («УПЦ МП» - ред.), що дозволяє говорити про початок повномасштабних гонінь», - йдеться в заяві. Гундяєв стверджує, що «гоніння» почалися після того, як представники «УПЦ МП» відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі.
Поскаржився він і на те, що єпископів московського патріархату в Україні нібито утискають у правах, а ще - хочуть «позбавити Українську Православну Церкву (Московського патріархату - ред.) законних прав на користування Києво-Печерською та Почаївською лаврами - головними чернечими оселями православної України».
Примітно, що звинувачуючи владу України у «втручанні» у справи «УПЦ МП», яку останнім часом всюди згадують без двох останніх букв абревіатури, Кирило сам втручається в церковні справи сусідньої країни. Адже це суперечить меседжу про «незалежність» даної релігійної організації від Москви і її уявної самостійності, які РПЦ активно мусує в інформаційному просторі. Патріарх Кирило лукавить, закликаючи міжнародне співтовариство «докласти всіх зусиль для того, щоб захистити єпископат, духовенство та віруючих Української Православної Церкви від дискримінації та тиску з боку української влади, відстояти закріплену міжнародним правом свободу совісті та віросповідання». По-перше, скромно замовчуючи про московське керівництво даної церкви, по-друге, про активні провокаційні спроби якраз з боку РПЦ перешкодити автокефалії УППЦ.

Дехто навіть руки цілував із вдячності: Ердоган знову роздавав в день виборів подарунки і гроші

неділя, 28 травень 2023, 18:44

Сьогодні в Туреччині проходить другий тур президентських виборів - вперше в історії країни. Як і під час першого туру, чинний президент Реджеп Таїп Ердоган роздавав своїм прихильникам гроші і подарунки. Про це повідомляє канал іномовлення України FREEД...

Один з "Шахедів" над Києвом вдалося "приземлити" з катера ВМС ЗСУ

неділя, 28 травень 2023, 18:29

Цієї ночі російські окупанти завдали по Україні найбільшої атаки із застосуванням ударних БПЛА. Українським захисникам вдалося збити 52 дрони ворога, один з них – з катера. Про це повідомляють у Військово-Морських Силах ЗСУ, передають Патріоти України....